Ломачинці

Попередня стаття
Сокиряни

Останнє село буковинське село, з яким вас познайомлю, називається ЛОМАЧИНЦІ (перша згадка – 1650 рік, 2,1 тис мешканців). У 1760 році молдавський господар дарує Ломачинці разом з навколишніми селам бояринові Іордані Крупенському. У володінні Крупенських село перебувало до Першої світової війни. З цією родиною пов’язано декілька пам’яток, що збереглися до наших днів. У ХІХ столітті поміщик Григорій Крупенський встановив на території свого маєтку в селі скульптури двох левів. Маєток не зберігся, а левів нещодавно повернуто з Сокирян, де вони прикрашали вхід до кафе «Мрія», до Ломачинців. Поки що леви стоять перед будинком сільської ради, але в планах перенести їх до нового сільського будинку культури.

В селі збереглася маленька дерев’яна Михайлівська церква (1811 рік), що знаходиться під стінами нового мурованого храму. Поруч – висока триярусна дерев’яна дзвіниця. На церковному подвір’ї знаходиться капличка – сімейних склеп родини Крупенських, побудована у 1871 році. Ще декілька фотографій села:

Попередня стаття
Сокиряни

Коментарі

а левів же видимо троє. запасний?
Третій - це сучасний. Хоча і ті, пофаврбовані, також сучасними виглядають
На третьем фото - синяя колокольня от зеленой церкви?
да, именно так!
Вот не понимаю, почему получается, что здания относящиеся к одной церкви, красят в разные цвета. И таких случаев немало.
Теоретически, на єтот іопрос могут ответить только прихожане. Но, фактически, вряд ли они на него ответят :)