Куфштайн

Попередня стаття
Сіная
Наступна стаття
Копенгаген

Куфштайн - одне з найгарніших міст Тіроля (хотя в Тіролі й важко знайти щось не найгарніше), який стоїть серед Альп на півшляху між Зальцбургом і Інсбруком. За красою він не поступаюється ні першому, ні другому. Місто розташовано в 2 кілометрах від кордону з Німеччиною, а його краса поєднала в собі і Австрію, і Баварію, і Швейцарію. Потужна фортеця вражає з першого погляду, так само, як і безліч різнокольорових будинків в центрі міста.

Куфштайн уперше згадується в літописах від 1205 р., у той час він знаходився під владою регенсбургского єпископства. Вигідне розташування в стратегічному плані дозволяло контролювати прохід в Альпах між двома вічними суперниками - Баварією і Тіролем.

Фортеця в Куфштайні вперше згадується у 1205 році як „Castrum Caofstein“. Її розбудував 1415 баварський герцог Людвиг ІІ Бородатий. Майбутній імператор Максиміліан I після облоги 1504 захопив місто і фортецю, яку відновив і збудував нові укріплення.

Баварія окупувала Тіроль разом із фортецею Куфштайн у 1703 році. Наступного року після повстання селян баварці змушені були залишити Тіроль. На початку Наполеонівських війн Баварія була союзником Франції і за Пресбурзьким миром 1805 отримала у володіння Тіроль. По рішенні Паризької мирної угоди 1814 Тіроль повернувся до Австрії. Фортеця Куфштайн починає використовуватись як державна в'язниця. З 1924 вона перейшла у власність міста, а 1996 її орендувало товариство Top City Kufstein GmbH. У фортеці проводять концерти, виставки. До фортеці можна доїхати панорамним фунікулером.

Фортецю видно з усіх куточків міста:

Але найкращі види відкриваються з трьох точок. Перша з них - автомобільний міст на річці Інн на південній околиці міста:

Друга - з протилежного берегу річки Інн, там, де розташований залізничний вокзал:

Третя і найкраща точка, з якої добре видно замок і все місто - це гора на південний схід від міста:

Історичний центр в Куфштайні маленький, але дуже насичений усім цікавим. На центральній площі Stadtplatz розташовано багато старовинних різнокольорових будинків:

Центральне місце в ансамблі площі займає ратуша:

Будинок Ощадної каси:

Церква св. Вітуса:

Будинки на набережній річки Інн:

Від центральної площі на південь відходить вузенька вулочка Romerhofgasse з типово тірольською забудовою. Тут яскраво відчувається дух середньовічного Тіролю:

Попередня стаття
Сіная
Наступна стаття
Копенгаген