Kaštel Štafilić

Попередня стаття
Каштела
Наступна стаття
Kaštel Lukšić

Каштел Штафіліч (Kaštel Štafilić) – найзахідніше містечко муніципалітету Каштела, поблизу якого розташований міжнародний аеропорт «Спліт». Відомо двома гарно збереженими замками, костелом Св. Юрія з граційною вежею-дзвіницею та оливковим деревом, якому понад 1500 років.

 

Замок, відомий як «Ротондо» був побудований на узбережжі у 1508 році дворянином з Трогіра Стефаном Штафілео. Прізвище цього роду походить від «staphile», що в перекладі з грецької означає «виноград». Зображення виноградних гроздів, до речі, й прикрашають родовий герб. Замок був розташований на рифі. З боку суші його огороджував глибокий рів, а до самку вів підйомний міст. В’їзд був оформлений брамою.

Відразу з скажу, що не варто очікувати від далматинських замків чогось вражаючого на кшталт Хотина чи Свіржу (хоча, «свіржеподібні» замки тут також трапляються). В Далмації все набагато стриманіше:

Замок-палац зі східного боку:

Пам’ятна дошка на замку:

У західній частині містечка у 1548 році Людевіт та Іван Лоді розпочали будівництво замкової башти, що отримала дивовижну назву «Нехай». Башта була побудована лише до рівня вікон другого ярусу. Її будівництво припинено у зв’язку із смертю власників. Дітей родина Лоді не мала. Коли дивишся на башту здалеку, складається враження, що вона пливе.

 

Церква Св. Юрія в Kaštel Štafilić збудовано у 1566 році. Гроші на її будівництво виділила родина Штафілео. Вона неодноразово перебудовувалася, поки не набула сучасного вигляду. В храмі зберігається чудотворна ікона XVI століття. На фасаді – фігури трьох святих роботи Маріна Студина.

В центрі містечка:

Вид у бік Спліту:

Панорами Каштели Штафіліч:

Світланка і Каштела:
 

 

Попередня стаття
Каштела
Наступна стаття
Kaštel Lukšić