Kaštel Lukšić

Попередня стаття
Kaštel Stari

Каштел Люкшич, напевне, найцікавіше з містечок, що входить до муніципалітету Каштела. Тут знаходяться відразу 2 замки, обидва симпатичні і відреставровані. Цього ранку йшов дощ, море бушувало, на небо було затягнуте хмарами, що рухалися незвичайно швидко. Це лише додавало паз мурого шарму містечку з двома середньовічними твердинями.

Першим з’явився замок на західній околиці містечка. У 1482 році його збудував дворянин Миховіл Розані на морському узбережжі. Замок знаходиться безпосередньо на узбережжі, і тому презентабельний вигляд має лише з боку моря.

Замок Розані:

Замкова брама з боку міста:

Замкове подвір’я:

Замкові мури і церква Св. Івана:

mtpoM.jpg

Замок, що знаходиться у центральній частині міста, збудував у 1564 році дворянин з Трогіра Нікола Йеролім Віттурі для захисту своєї родили та мешканців поселення, то тоді мало назву Острог. Замок прямокутний в плані, двоповерховий з балконами та аварійним виходом з боку моря.

В північного боку по боках замку розміщені квадратні башти. До наших днів дійшов підйомний міст, що з’єднує замок з сушею.

Всередині замку зберігся двір з аркадами і галереями:

В замку розташований музей міста Каштела.

На площі перед замком знаходиться ратуша з годинником:

На північ від замку Віттурі стоїть костел Успіння. Вперше храм збудовано у 1530 році в готичному стилі. Протягом 1776 – 1817 році костел перебудовано у формах пізнього бароко. Храм – справжня скарбниця творів мистецтва, картин і статуй. Тут збереглося розп’яття XVII століття у бароковому стилі, ікони Успіння Борогодиці XVI століття та «Мадонна з младенцем» XV століття у головному вівтарі, надгоробок Св. Аміра роботи Юрія Далматинця (XV століття).

Апсида і дзвіниця:

Бароковий портал з бароковими дівчатами:

4tCQ7.jpg

Вілли на набережній:

Попередня стаття
Kaštel Stari