Kaštel Novi

Попередня стаття
Kaštel Štafilić
Наступна стаття
Kaštel Lukšić

Замок у Новій Каштелі збудував у 1512 році дворянин з Трогіра Пітер Антон Чіпіко. Від був прямокутний у плані і оточений оборонними мурами зі східного, північного та західного боку. З півдня фортецю захищали води Адріатики. У 1775 році на березі моря побудували прямокутну сторожеву вежу, яка одночасно слугувала і міської ратушею.
 

 

Приклад із замком у Новій Каштелі доводить, що ситуація із псуванням архітектурних пам’яток новими прибудовами і знищення історичного ландшафту міста має місце не лише в Україні. Біля замкової вежі йде будівництво нового готельно-розважального комплексу. Ще декілька місяців, і башта в Новій Каштелі просто розтвориться серед нової, позбавленої будь-якої архітектурної цінності забудови.

У центрі містечка стоїть досить симпатичний парафіяльний костел Св. Петра з елементами неоготики. Храм достатньо молодий: його зведено у другій половині ХІХ століття на місці попереднього храму, який вперше згадується у 1476 році.

Портал:

Його дзвіниця є домінантою містечка. Її видно майже з будь-якого куточка великої Каштели.

Трохи вглиб містечка біля місцевої траси Трогір – Спліт збереглася унікальна природна пам’ятка. Оливкове дерево, якому близько 1500 років, є найстарішим в Європі.

Ще далі, у бік гір, на цвинтарі знаходиться невелика церква Св. Йосипа.

Каштела в непогоду:

 
 

Попередня стаття
Kaštel Štafilić
Наступна стаття
Kaštel Lukšić

Коментарі

які види чудові. я б сказала - листіівкові!
ага, ще б кран прибрати, зовсім була б пісня :)
остання і передостання
Шо "остання і передостання"? :) Як там у вас, до речі, справи у Кривбасі? Бо щось ніякої інформації немає....
сподобались, а так в цілому все спокійно, по неофіційних данних Свобода по моєму району 1,3%
А Вілкул старшОй переміг?