Городня: дерев'яний рай неподалік кордону 3 країн

Попередня стаття
Козелець: еталон українського бароко і найкрасивіший іконостас
Наступна стаття
Чернігівське Полісся: ліси і болота Міжрічинської Пущі

Городню я включив у маршрут Осінньою Чернігівщиною, щоб подивитися, як виглядає і як живе звичайне місто на півночі Чернігівщини. До кордону з білоруссю і росією - всього 15 кілометрів. Місто було окуповано москалями вже у перший день війни - 24 лютого 2022 року. Окупація тривала майже 40 днів. Зі слів місцевих мешканців, кацапи не чипали людей. Але в місті не працювали магазині і усі заклади. В школі вилучали книги Стуса та підручники, в яких згадувалися Бандера, Петлюра, Мазепа. Мали наміри запровадити свою "програму навчання", але не встигли.

В найгарнішій двоповерховій будівлі в Городні розташований історико-краєзнавчий музей. Ця будівля до революції належала колишньому міському голові та меценату Миколі Писарєву. Нещодавно будівлю відреставрували. Особливо привабливим виглядає дерев'яний ганок. Тільки є одна проблема: музей не працює по суботах і неділях. Кому прийшло в голову зробити такий графік роботи?

Будинок з тильного боку:

Городня майже повністю забудована дерев'яними будинками. Кожний з них по-своєму шедевральний! Різьблення вікон практично не повторюється.

Лиштви вікон:

В парку на березі річки Чибриж (вул. Незалежності) є чудовий ресторанчик української кухні. Ціні смішні, але вже дуже смачно!

Інстаграмний пішохідний місточок через річку Чибриж:

Попередня стаття
Козелець: еталон українського бароко і найкрасивіший іконостас
Наступна стаття
Чернігівське Полісся: ліси і болота Міжрічинської Пущі