Добромиль: ратуша, Гербурти, костел та вілли

Попередня стаття
Хирів
Наступна стаття
Нове Місто

Добромиль - одне з найстаріших міст ще з княжих часів. Сюди я мріяв потрапити давно. Адже все навколо: Хирів, Фельштин, Нове Місто, Нижанковичі я давно об'їздив. А Добромиль був білою плямою на моїй мапі привабливих історичних містечок Старосамбірщини і українсько-польського прикордоння. І ось, в серпні 2023 року ми з друзями вирішили відвідати Добромиль і містечка навколо. Добромиль виправдав мої очікування: одна з найкрасивіших ратуш в Україні, передгір'я Карпат навколо, стара забудова площі Ринок, костел, монастир і замок на горі - виглядає все дуже гармонійно.

Щоправда, ми хотіли почати знайомство з Добромилем із замку Гербуртів, який знаходиться на Сліпій горі над містом. Але піднявшись близько 100 метрів угору ми зрозуміли, до вище піднятися не зможемо. А тим більш, не зможемо спуститися. Було дуже слизько після дощу, і наше взуття все було вологе і в глині вже через 3 хвилини після початку підйому.

Засмучені невеликою невдачею із відвідуванням замку Гербуртів, ми поїхали на сусідню Чернечу гору, де розташований монастир св. Онуфрія. З гори відкривається чудовий вид на Добромиль:

Знайомство з містом почали з площі Ринок. В Добромилі вона зберіглася відсотків на 80. В центрі площі - ратуша, а навколо по периметру - кам'яниці різного ступеню збереженості:

Найкраще збереглися кам'яниці на східному боці площі Ринок:

В центрі площі стоїть дуже імпозантна ратуша. Точний рік її побудови невідомий: деякі джерела називають 18 століття, деякі - 16 століття. Стиль - класицизм з елементами ренесансу. Перед ратушою - чудовий благоустрій, якій досить вдало гармонує з пам'яткою архітектури.

На фасаді - герб Добромиля, точніше роду Гербуртів: 

Ратушна вежа з годинником:

Черепичний дах з люкарнею:

Ратуша та Міцкевич:

Вид ратуші з тилу:

Північний бік площі Ринок:

Південний бік Ринку:

Старі кам'яниці на площі Ринок:

Вид на схід, у бік костелу:

Старі будинки австрійської доби по дорозі до костелу:

Римо-католицький костел Преображення Господнього, первісно збудований у 1662 році:

Інтер'єр костелу:

Амвон:

Вівтарі: головний та бічний:

По дорозі від центру у бік залізничної станції можна побачити декілька цікавих старих вілл:

На Чернечій горі над містом знаходиться монастир св. Онуфрія з церквою та дзвіницею 18 століття. Про нього розповім в окремому дописі.

Вид на Добромиль з Чернечої гори:

Попередня стаття
Хирів
Наступна стаття
Нове Місто