Дністрівка

В двох кілометрах від дороги на Комарів лежить придністровське село, назва якого цілком передбачена – ДНІСТРІВКА (Кельменецький р-н, 1,1 тис. мешканців). Землі навколо поселення з тодішньою назвою Рестео-Атаки у 1756 році придбав у турків молдавський господар Григорій Гіки, подарувавши їх своїй донці – княгині Марії. Тоді ж за допомогою Марії місцева громада побудувала першу в селі дерев’яну церкву, яка згоріла у 1883 році. Новий дерев’яний храм на кам’яному фундаменті відбудували вже наступного року у типово московському стилі і освітили, як Покровський. Тоді ж при церкві збудували й церковно-приходську школу для селян. Безкупольну Покровську церкву разом із високою триярусною вежею-дзвіницею можна і сьогодні побачити на південний захід від центру села.

Певний інтерес може становити і будівля сільської ради із невеликою чотирьохгранною вежею. Будівлю спорудили у 1931 році для адміністративного дому «Плутоній». На першому поверсі розміщувалися казарми прикордонного гарнізону, другий займала сільська адміністрація. Цікавою є й будівля з шістьома колонами, прикрашеними капітелями, в якій розмістився сільський будинок культури, та одноповерховий будинок фельдшерсько-акушерського пункту, що зберігся, напевне, з румунських часів.

Коментарі

Странное название для 1931 года - "Плутоний". Как химический элемент, он был открыт в 1940 году.
Действительно, странно...
В Дністрівці - ні. В Комарові та інших місцях - так.
не треба змінуваши. У польській мові є płutoniowy — міліціонер тереновий, дільничий, якщо я не помиляюсь; могло піти від нього або ж за красою назви. Так само леніна немає, а «Ленінська кузня/зірка» [потрібне підставити] — існують…
дякую, буду знати