Дейр-ез-Зор

Попередня стаття
Пальміра

Перебуваючи в сирійській Пальмірі, вирішив на один день з'їздити на північний схід країн в місто Дейр-ез-Зор неподалік з кордоном з Іраком. Заздалегідь знав, що там нічого цікавого немає, просто хотів побувати на протилежному від столиці кінці Сирії та побачити знамениту річку Євфрат.

Місто хоч і велике, але, враховуючи його віддаленість від столиці і інших міст, він є повною дірою. Іноземців, напевно, раніше там ніхто ніколи не бачив. Тому увесь народ дивився на мене, як на інопланетянина. Але усі віталися. Усі дівчатка посміхалися і теж віталися. Місто брудне, на вулицях купи сміття. Півдня не міг знайти, де поїсти. Нарешті знайшов забігайлівку, де на 2 долари з'їв півкурки, картоплю фрі, салат і літрову пляшку напою. Беріг річки Євфрат досить брудний і завалений сміттям. Загалом, Дейр-ез-Зор можна було відвідувати виключно з енциклопедичних міркувань.

Подальша історій міста (з початком війни) нічого доброго місту не провіщає. Більшу частину міста, у т.ч. центр і нафтові родовища, контролюють ісламські бандити з ІДІЛ. Урядові війська президента Башара аль-Асада, оточені з усіх боків бойовиками, поки що тримають південно-східні передмістя і аеропорт.

Вказівник на виїзді з Дейр-ез-Зора можна сміливо назвати "вказівником в пекло". Прямо - кордон з Іраком (кордону по-факту вже не існує, бо там також ІДІЛ), та палаючі у вогні Алеппо і Дамаск. Направо - "столиця" терористів ІДІЛ - ар-Ракка:

Попередня стаття
Пальміра