Пальміра

Попередня стаття
Хама
Наступна стаття
Дейр-ез-Зор

03-Пальмира.jpg

"Пальміра - найвідоміша туристична перлина Сирії". На жаль, про це тепер можна казати лише в минулому часі. У травні цього року Пальміру захопили бойовики ІДІЛ і історичний об'єкт використовується, як катівня. З моменту захоплення в колишньому римському амфітеатрі Пальміри було закатовано до 7 тис. солдат сирійської армії та місцевих мешканців. А 18 серпня ісламісти відрубали голову 82-річному директору заповідника Халеду аль-Асааду, його обезголовлене тіло було вивішене на одній з щогл освітлення недалеко від увіреного йому 2000-річного пам'ятника історії і архітектури. Днями бойовики вщент знищили найбільшу споруду Пальміри - храм Бела. На жаль, на це диво Сходу ми зможемо дивитися хіба що на світлинах...
06-Пальмира.jpg

Пальміра (по арабськи - Тадмур) знаходиться посеред Сирійській пустелі в оазисі з пальмового лісу біля підніжжя гірського масиву Джабал-абу-Руджмайн. До Пальміри я прибув з Хами, оселився в приватному готелі у місцевого жителя на ім'я Мухаммад. Готель виявився шикарним! Це усе коштувало всього 10 доларів. Вирішив залишитися в Пальмірі на 2 дні, у готелі познайомився з голландкою корейського походження Євою. Хазяїн готелю запропонував нам з Євою машину за 10 доларів, яка возила нас по пам'ятках, які знаходяться досить далеко один від одного. Ми погодилися. Крім того, водій возив нас в центр міста і на автовокзал, який знаходиться хрін знає де від міста. Перший день перебування в Пальмірі був присвячений огляду самої Пальміри.
19-Окрестности-Пальмиры.jpg

Пальміра згадується у Старому Заповіті (2-га книга Літопису 8,4) у зв'язку з будівельними роботами, які цар Соломон провадив у пустелі. Тоді це було найсхідніше містом його держави. У той період ці землі заселяли арамейськомовні семітські племена, згодом з'явилися кочові племена арабів. Їхня асиміліяція відкрила торгівельні шляхи між Месопотамією та узбережжям Середземного моря замість довшого шляху вздовж Євфрату. Пік розквіту Пальміри припав на другу половину III ст., коли вона стала столицею держави, заснованої командувачем римських військ на Сході Оденатом. А знищили легендарне місто араби і землетрус у 8 столітті.
12-Пальмира.jpg

Пальміра становить один із найбільших у світі археологічних комплексів. Будівлі часів розквіту міста поєднують у собі елементи елліністичного мистецтва з місцевою арамейською традицією, а також рештки т. зв. «табору Діоклетіана».
10-Пальмира-Храм-Ваала.jpg

В'їзд до античного міста проходить через реконструйовану монументальну арку. Колись її єднав із храмом ряд колон, що збереглися лише у фрагментах.
01-Пальмира.jpg

Його продовженням є колонада, спрямована в північно-західному напрямку, який визначає головну вулицю міста.
08-Пальмира-Храм-Ваала.jpg

04-Пальмира.jpg

На відстані приблизно 1/3 її довжини підноситься потужний, також реконструйований тетрапілон.
02-Пальмира.jpg

Поперечна вулиця веде в напрямку агори (південний захід) і храму божества дощу Ваала Шаміна (Баал-Шаміна) - найголовнішого божества в пантеоні пальмірян. Наприкінці серпня цього року його було підірвано до самих фундаментів бойовіками ІДІЛ.
07-Пальмира-Храм-Ваала.jpg

11-Пальмира-Храм-Ваала.jpg

09-Пальмира-Храм-Ваала.jpg

На південь від центральної колонади міститься театр.
05-Пальмира.jpg

На пагорбі над Пальмірою знаходиться збудована пізніше арабська цитадель.
13-Пальмира-Цитадель.jpg

З гори, на якій стоїть цитадель, ввечері спостерігали захід сонця:
15-Закат-в-Пальмире.jpg

16-Закат-в-Пальмире.jpg

На наступний ранок прокинувся в 5 ранку і пішов зустрічати світанок в Пальмірі. Видовище було фантастичне.
18-Рассвет-в-Пальмире.jpg

17-Рассвет-в-Пальмире.jpg

Панорама Пальміри з цитаделі:
14-Пальмира-Вид-с-Крепостно.jpg

Древні стіни і пальмовий оазис:
20-Окрестности-Пальмиры.jpg

Попередня стаття
Хама
Наступна стаття
Дейр-ез-Зор