Церматт і гора Маттергорн

Церматт - відомий швейцарський курорт. Але їхав я сюди не заради відпочинку. Справа у тому, що над Церматтом височіє найкрасивіша гора Швейцарії - Маттергорн. Щоб дістатися до Церматті з Цюріха чи Женеви, варто їхати до станції Вісп, де треба пересісти в зубчастий поїзд до Церматта. Навколо містечка знаходиться більшість чотиритисячніків Пеннінських Альп, таких як найвища вершина Швейцарії - пік Дюфур (4634 м) у масиві Монте-Роза і Маттергорн (4478 м), на північному схилі якого на висоті 1608 метрів і розташоване поселення.

Пеннінські Альпи дуже милують око з вікна поїзду на Церматт:

Щоб побачити Маттергорн зблизу, треба піднятися найстарішою високогірною залізницею Європи Горнерграт. Сідаємо у поїзд і з вікна спостерігаємо види на Церматт з висоти:

Піднімаємося вище і вище:

Зубчастий поїзд підніме нас на висоту близько 3200 метрів:

Головною метою підйому було побачити гору Маттергорн у всіх красі. Але тут на мене чекало перше розчарування: вершина гори була в тумані:

Але неприємності на тому не закінчились. Варто сказати, що по засніжених горах я лазив з переломом обох кісток руки і в гіпсі по плече. Щойно я вийшов з поїзду на висоті 3200 метрів, мене відразу ж осліпив сніг. Це при тому, що температура на висоті була -10, а небо було вкрито хмарами. Більше того, за півгодини прогулянки в мене згоріло обличчя. Знаючи, що буде холодно, я одягнувся в теплу куртку і теплі лижні штани. Але попри -10 була така спека, що довелося зняти і куртку, і светр. Прогулянку довелося робити по лижним трасам, при сході з яких провалювався в сніг майже по пояс. Але попри все, отримав від прогулянки величезне задоволення.

Винайти знамените високогірне озеро Ріффель, в водах якого віддзеркалюється Маттерхон, не вийшло: все було вкрито товстим шаром снігу.

В ідеалі, все мало виглядати так:

Але вийшло так:

Коли піднявся на саму вершину Горнеграта, хмари майже повністю накрили Альпи:

Капличка на Горнегратті:

Внизу в долині - містечко Церматт:

Спустившись з Горнеграта, трохи погуляв по містечку Церматт. Він вважається екологічно чистим містом, серед транспорту тут - лише електромобілі.

Від залізничного вокзалу в центр веде пішохідна вулочка Банхоффштрассе:

Церматт забудований типовими для гірської частини Швейцарії дерев'яними будинками:

Архітектура дерев'яних будинків Церматта вдало поєднюється з типово альпійськими кам'яними різнокольоровими будиночками:

Ратуша:

Церква св. Мауріция:

Набережна річки Маттерфісп і Альпи: