9 храмів міста Чорткова

Наступна стаття
Шманьківчики

Назва міста іноді насторожує тих, хто вперше її чує. Не менше лякає вона і мешканців Чорткова, які навіть намагалися підняти питання про перейменування його на більш богоугодну назву – Богородичне. А дарма, нічого «диявольського» у назві цього подільського містечка немає: вважається, що вона походить від одного з перших власників Єжи Чартковського, який у 1522 році збудував тут перший дерев’яний замок. Хоча, і це лише здогадки: ще у 1427 році поселення згадується як Чартковіце, що було власністю Прадонтича і належало до Теребовлянського повіту. То ж таємницю назви ще належить розгадати майбутнім поколінням.
zah02.jpg
А головне — «чортову» назву з лихвою компенсує величезна кількість храмів різних конфесій у місті. Тільки тих, що мають вік понад 100 років, в Чорткові — 8. А ще декілька зведених вже в часи незалежності. Та й цього чортківцям виявляється замало: церкви в місті продовжують будувати.

Моя стаття на РІСУ
 

Наступна стаття
Шманьківчики

Коментарі

очень симпатичный город.. если, конечно, не считать нескольких новостроев которые демонстрируют образец безвкусицы. Костел - так вообще супер, а вот развалины замка не понравились.
дуже цікаво. мерсі http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=10608
дякую і Вам!