12 напрямків must-visit після відкриття кордонів

Попередня стаття
Чек-лист: Все, що треба взяти у подорож
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни

Карантин і самоізоляція, пов'язані з COVID-19 - це не лише час зниження ділової активності і сумування. Для успішних людей та стратегічних підприємців - це час перебудувати і оптимізувати усі процеси як і бізнесі, так і в усіх сферах життя. А головне - це час мріяти і планувати! Чому саме зараз - я розповім тобі у наступниму матеріалі.

А поки що приготуйся мріяти і потрохи планувати свої майбутні подорожі. Ти ще навіть не здогадуєшся, що чекатиме тебе в майбутньому, коли знову відкриються кордони та відновляться рейси, Бо мандри (особливо зараз) — це завжди несподіванки.

Цей перелік цікавих куточків планети я підготував для тебе не просто так. Більшу частину з них я бачив сам, інші планую відвідати вже цьогоабо наступного року. Мені дуже хочеться, щоб там побував і ти! Навіть якщо ти побуваєш лише в одному з цих 12 місць, я впевнений, що це буде незабутньо. Сучасний світ стирає кордони: скасовуються візи, лоукости захоплюють все більше напрямів. Подорожувати стає безпечніше, дешевше, зручніше і комфортніше із кожним роком! Тому, поки маєш час планувати, не пускай коріння у свій диван — лови момент!

 

1. Острів Танна (Вануату, Океанія)

Вулкан Ясур на острові Танна (Вануату)

Уяви, як ти прокидаєшся під плескіт хвиль океану, а не гуркіт машин. Як дихаєш свіжим, солонуватим повітрям замість смогу великого міста. Це стане твоєю реальністю на острові Танна. Там немає електрики й доріг. Він знаходиться в Океанії.

32 години в повітрі, 4 пересадки — і ти там, де можна побачити справжнє виверження активного вулкану Ясур!

Подивись зблизька на киплячу лаву, що в його кратерах, зіткнись із силою природи, під час виверження. А потім пройдися пустелею із попелу та мальовничим каньйоном. Тут — неймовірні пляжі з білим і чорним піском, пальмами, бірюзовою водою та без жодного туриста! Це — джунглі, по яких можна гуляти без страху: змій і хижих тварин тут немає взагалі.

На Танні ти будеш жити в дерев'яному будиночку на дереві та познайомишся з давніми племенами Меланезії, які щасливі без цивілізації. Подивись на світ їхніми очима. Відпочинь від благ прогресу, щоб повернутися додому із новими силами та досвідом!

Діти острова Танна (Вануату)Берег острова Танна

Коли їхати: літо і осінь

 

2. Королівство Тонга (Полінезія, Океанія)

Острів 'Атата (Тонга)

Хочеш потрапити туди, де навіть настирливий сусід тебе не дістане? Тоді завітай на Тонга. Це маловідома острівна держава Полінезії, яка є однією з найвіддаленіших від України. А ще сюди варто їхати, щоб побачити «Полінезію в мініатюрі».

30 годин чистого польоту — і ти там, де лише краса природи та спокій. Завітай у справжню «домівка кохання» (саме так перекладається назва столиці Тонга — Нукуалофа). Спробуй стримати емоції, коли будеш плавати із горбатими китами та побачиш неймовірні заходи сонця і світанки.

Хочеш ще більше насолоди та усамітнення? Прямуй до одного з маленьких островів архіпелагу — до білосніжних, безлюдних пляжів Полінезії. А потім — повертайся на головний острів Тонгатапу, щоб відчути справжню силу Тихого океану з 20-метровими хвилями і унікальними природними явищами — дихалами. Надихайся історією, вивчай пам’ятки давніх полінезійських цивілізацій: піраміди-поховання та стоунхендж.

До речі, влітку цього року ми організовуємо поїздку в Океанію з відомим мандрівником і онлайн-підприємцем Орестом Зубом, під час якої відвідаємо Тонгу, Фіджі і острів Танна на Вануату.

Південний беріг острова ТонгатапуЗахід сонця на острові 'Атата (Тонга)

Коли їхати: літо і осінь.

 

3. Водоспад Вікторія (Замбія і Зімбабве, Африка)

Веселка над водоспадом Вікторія

На край світу за вибуховими емоціями. Побачити водоспад Вікторія у Африці — це отримати одне з найяскравіших вражень в житті! Теплі бризки, шум водоспаду, райдуги, слони і жирафи на узбіччях пильних доріг дозволять зануритися в атмосферу дикої африканської природи.

Гуляй національними парками. Злови у об’єктив не лише велику африканську п’ятірку (слон, буйвол, лев, леопард та носоріг), а й багато інших екзотичних тварин. Відчуй африканський екстрим — стрибаючи у каньйон Замбезі з мосту між Замбією і Зімбабве, літаючи на гелікоптері, подорожуючи через африканський буш на трамваї! Дивись як живуть у звичайних африканських селах, знайомся з добрими людьми, стань частиною самобутньої африканської культури з танцями племен і барабанними шоу.

Я планую поїздку в Африку на водоспад Вікторія влітку цього року.

Водоспад Вікторія з боку ЗімбабвеЛеви у Південній Африці

Коли їхати: літо і рання осінь (в них у той час — зима).

 

4. Джунглі острова Борнео (Малайзія і Бруней)

Орангутанг в джунглях Борнео

Мрієш про джунглі? Тоді вирушай у тропічні ліси на острові Борнео. Там ти забудеш про те, що таке цивілізація, там будеш лише ти та первозданна природа. Але не забудь налаштувати камеру, щоб сфоткати орангутангів, мавп-носачів та найбільшу у світі квітку — рафлезію.

Плавай у морі Сулу з черепахами і відвідай невелику державу Бруней-Даруссалам, якою править найзаможніший у світі король.

Мавпи-носачі на острові БорнеоЗахід сонця на острові Борнео

Коли їхати: зима і весна.

 

5. Доломітові Альпи (Північ Італії)

Санта-Маддалена (Доломітові Альпи)

Якщо ти дотримуєшся думки, що краще гір можуть бути лише гори, то Доломіти — це те, куди тобі варто поїхати, коли короновірус відступить від Італії! Уяви, як стоїш на верхівці та дивишся на безкрайні простори, як дихаєш кришталевим повітрям. Знизу — іграшкові містечка. Спустись у них і блукай вузькими вуличками з різнокольоровими будинками.

Впіймай у свій об’єктив фантастичний вигляд на церкву в селі Санта-Магдалена на тлі зубців Доломітів, мальовничі гірські озера Брайес, Карецца, Ландро і Гарда та силу силенну краєвидів, наче з фільму.

Озеро Карецца в Доломітових АльпахДоломітові Альпи

Коли їхати: цілий рік. Взимку — кататися на лижах, влітку — насолоджуватися природою, ходити в трекінгові походи, восени — любуватися фарбами осені.

 

6. Базовий табір Евересту (Гімалаї, Непал)

Базовий табір Евересту

Ставиш перед собою справді великі цілі — підкорюй вершини. Я про Еверест, звісно! Давай зробимо це разом! Я дуже довго відкладав цей момент, але час прийшов. Кидаю виклик собі та сміливцям, щоб піднятися до базового табору Евересту на висоті 5,5 тис. метрів.

Небезпека буде підстерігати нас із самого аеропорту Луклу, де один кінець злітно-посадкової смуги впирається в скелю, а другий — в прірву глибиною з кілометр.

Понад тиждень ми будемо йти Гімалаями в оточенні гір, ночуючи в притулках. А апогеєм пригод буде зустріч світанку на горі Калапатар (5545 м) з видом на Еверест! Я вже у приємному передчутті, коли страх та адреналін сперечаються один з одним, а емоції настільки зашкалюють, що заряду такої енергії вистачить на багато важливих справ.

Намче-Базар - столиця шерпів (Непал)Гімалаї в Непалі

Коли їхати: весна і осінь.

 

7. Пустеля Данакіль (Ефіопія, Африка)

Вулкан Даллол в пустелі Данакіль (Ефіопія)

Побувати на іншій планеті, не покидаючи межі Землі — реально. Варто просто відвідати пустелю Данакіль.

Як вам така пригода: проїхатись на джипах з воєнізованою охороною в саме серце таємничої частини світу? Готелів і жодних зручностей тут немає: ночувати доведеться в таборі просто неба. Але воно того варте, бо тут криються просто фантастичні пейзажі, яких більше ніде не побачиш: ланцюжки караванів верблюдів на заході сонця, ландшафти, що нагадують райдужні пейзажі Іо, супутника Юпітера. Калійні солі, марганець і залізо вимиваються на поверхню і забарвлюють соляні рівнини в пісочні, червоні і зеленуваті відтінки, соляні озера та активний вулкан Ерта-Але, де в кратері знаходиться постійне озеро лави. Ви зможете не просто його побачити, а навіть переночувати неподалік!

Вулкан Ерта-Але в ЕфіопіїКараван в пустелі Данакіль

Коли їхати: пізня осінь, зима і рання весна.

 

8. Долина Омо (Ефіопія, Африка)

Племя мурсі в долині Омо (Ефіопія)

Наступна зупинка у 2020 році — долина Омо на півдні Ефіопії. Напевно, найекзотичніше місце в Африці! Тут живуть голі африканські аборигени з ритуальними шрамами, величезними прикрасами в носі і вухах, зі списами і луками. Те, що раніше ви бачили лише у фільмах — тепер частина вашої подорожі. Подивіться, як живе плем’я мурсі. Так, саме вони носять величезні глиняні тарілки в губах, як прикраси. маєте можливість побачити на що здатні місцеві повнолітні хлопці, щоб отримати дозвіл на одруження. Всього-то потрібно чотири рази пробігтися по спинах вишикованих в ряд биків.

Племена долини Омо (Ефіопія)Дівчина в племені Хамар в долині Омо (Ефіопія)

Коли їхати: пізня осінь, зима і рання весна.

 

9. Патагонія (Аргентина і Чилі)

Льодовик Періто-Морено в Патагонії

Прокинутися прохолодним ранком у Андах, відчути себе героєм книги «Діти капітана Гранта», не відводити очей від краси величних льодовиків, дивитися на пінгвінів, фламінго, гуанако і великого птаха кондора — це все у Патагонії. За дахозривними емоціями прямуй до оглядових майданчиків регіону: «Три башти», що знаходиться на території національного парку «Торрес дель Пайне» в Чилі та Фіцрой.

Хочете побачити, як від льодовика із гуркотом відколюються величезні шматки льоду? Відвідайте льодовик Періто-Морено. Огляньте його з декількох ракурсів, щоб зробити найкрутіші світлини. А ще прогуляйтесь по ньому в альпіністських кішках та випийте склянку віскі з тисячолітнім льодом прямо з льодовика!

До речі, ми щойно повернулися з групою з 11 українських туристів з Патагонії та Вогняної Землі. Фотозвіт та відгуки про цю неймовірну подорож ти можеш подивитися тут: http://andy-travel.com.ua/south-america-part1

Гора Фітцрой в ПатагоніїЛьодовик Періто-Морено в Патагонії

Коли їхати: зима (в них буде літо).

 

10. Рапа-Нуї або Острів Пасхи (Океанія, Чилі)

Статуї-моаї на острові Пасхи

Відчуй себе частиною великої всесвітньої історії на Острові Пасхи. Можливо саме ти розгадаєш таємницю 900 голів моаї? Можливо саме ти помітиш щось таке, чого досі не розгледіли вчені, коли вивчали ці загадкові постаменти вагою в десятки тонн і висотою в декілька метрів? Хто зна… До того ж, ти побачиш тут не лише статуї, а й красивенну природу, безкраї простори та пляжі з кришталево-білим кораловим піском.

Статуї-моаї на острові ПасхиОстрів Пасхи (Океанія)

Коли їхати: в будь-який час, крім весни і раннього літа.

 

11. Острів Ява (Індонезія)

Вулкані Бромо і Семеру на острові Ява

Не Балі єдиним славиться Індонезія. Острів Ява також заслуговує на увагу. Тут так багато храмових комплексів та вулканів, які варто побачити!

Пункт перший: Джок’якарта — культурна столиця Індонезії. Тут ти відчуєш красу королівського комплексу Кратон і палацу на воді Таман Сарі. І це лише початок. Зверни із туристичного маршруту і ти потрапиш у справжню, живу Індонезію з усім її колоритом. Блукай околицями Джок’якарти — там знайдеш те, що вражає своєю архітектурою та виглядом. Піднімись на гору у парку «Бромо-Тенггер-Семеру» вночі, щоб на світанку побачити як туман заповнює місцевість.

Такі видовища не забудеш ніколи! 

Храмовий комплекс Прамбанан на острові ЯваВулкан Мерапі на острові Ява

Коли їхати: пізня весна, літо і рання осінь

 

12. Гори Вірунга (кордон Руанди, Уганди і Конго, Африка)

Гори Вірунга і озеро Мутанда

Гори Вірунга — місце, де ти зробиш тисячі інстаграмних кадрів. Ця місцевість — ланцюжок з 8-ми вулканів, які мають стрункі та правильні силуети. Мальовнича природа змушує тебе постійно зупинятися та робити фото, здається що такого більше немає ніде! До речі, саме у горах Вірунга ти можеш побачити гірських горил. А в кратері Ньїрагонго — справжнє озеро лави. Це не така подорож, де ти не відходиш від басейну чи лаунж-зони. Це справжнє полювання за емоціями!

Вулкан Ньїрагонго, КонгоВулкани Мухабура і Мгагінда та озеро Мутанда

Коли їхати: весь рік, крім весни, коли там сезон дощів.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ти вже уявляєш, як блукаєш пустелями чи дивишся на космічні пейзажі? Як ти стаєш частиною культури тих, хто такий нам незрозумілий? Як робиш селфі з пінгвіном чи келихом віскі на льодовику? Наважуйся на найвідчайдушнішу подорож у своєму життя, і я запевняю — ти захочеш ще і ще!

 

Що робити далі?

Переглянь мій розклад подорожей, обирай напрям та плануй вже, не чекаючи, коли після закінчення епідемії і відкриття кордонів всі різко захочуть подорожувати. Пакуй речі, бо в кожну з них я готовий взяти тебе з собою:

— червень: Африка (водоспад Вікторія і сафарі), 1 тиждень. Сторінка подорожі: http://andy-travel.com.ua/victoria2020/

— липень: Океанія (Тонга, Фіджі, Вануату), 2 тижні. Сторінка подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/oceania

— листопад: Ефіопія (пустеля Данакіль і долина Омо), 2 тижні; Приблизна програма подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/ethiopia

— грудень: Патагонія та Вогняна Земля (Аргентина, Чілі), 2 тижні. Сторінка подорожі: http://andy-travel.tilda.ws/

 

Поділюся з тобою частинкою мого життя мандрівника — підписуйся на мої сторінки фейсбуці і Інстаграмі!

Попередня стаття
Чек-лист: Все, що треба взяти у подорож
Наступна стаття
Наші внутрішні нематеріальні ресурси: наскільки вони важливі під час війни