Зруб-Комарівський

Попередня стаття
Панка
Наступна стаття
Сторожинець

Як правило, більшість туристів, оглянувши дерев’яні пам’ятки Панки, відразу ж прямують до Сторожинця не підозрюючи, що на південь знаходиться унікальне село з незвичайною назвою Зруб-Комарівський.

IMG_42651

Декілька кілометрів жахливої гравійки і ви – в селі №1 всієї Буковини! Саме так, я не помиляюсь: за підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку" за 2008 рік Зруб-Комарівський визнаний першим серед сіл Чернівецької області і другим серед сіл України! То ж бо, не проїжджайте мимо!

IMG_4270

Історія села – справжні сутінки. В одному з джерел знаходив інформацію про першу згадку про село у 1610 році. Думаю, це помилка. Більш ймовірною виглядає версія про появу села на початку ХІХ століття та про його динамічний розвиток в останній чверті цього ж століття. Та і сама назва з приставкою «Зруб» означає вторинність поселення: тобто заснували його мешканці іншого села (в даному випадку Комарівців), вирубавши в тут ліс і звівши в зруб дерев’яні хатки. IMG_4263

Дерев’яні хатки тут переважають і сьогодні. Дві церквиці – теж дерев’яні. Одна з них – церква Параскеви (1820 р.) навіть є пам’яткою архітектури місцевого значення. IMG_4262-1

Церква сама по собі симпатична: хрещата в формі трилисника із восьмигранною вежею над бабинцем. Але тільки-но «відреставрована»: мілкі зруби (з них би непоганий ламінат вийшов) вкрили лаком, верхи – як і скрізь на Буковині…

IMG_4254

IMG_4256

IMG_4257

IMG_4261

До дзвіниці руки не дійшли (поки що):

IMG_4258

Другий храм – симпатичніший, хоча й зовсім маленький. Капличка на честь Миколая Чудотворця справді виглядає, як привезена з казки. IMG_4266

IMG_4267

Справжнє дерево: в акурат складені зруби та ґонт на даху.

IMG_4268

А ще з пагорбів, на яких розташоване село, можна побачити Карпати. Вони тут вже зовсім поруч.

 

Попередня стаття
Панка
Наступна стаття
Сторожинець

Коментарі

гарна місцинка.. садова.. цікава панорамка понад деревами проглядається
Дякую! :)
прошу
Андрію, послухайте мелодію, яка мене завжди зворушує.. а нині ранком захотілося її послухати
мелодію, яку написав Ян Качмарек (Jan A.P.Caczmarek) до фільму 'Unfaithful' почуєте на сторінці саундтреків, клікнувши на назву фільму. Гадаю, що ця мелодія підходить до багатьох життєвих моментів..
а мені згадалася по тій причині, що вночі пустився дощ, а досвіток навіяв деякі асоціації
Так, дійсно мелодія ідеально підходить до сьогоднішньої погоди. Смуток, туга за літом, що сьоодні пішло...
А Вашу розповідь прочитав ще зранку. Не став коментувати, бо це - інтимно. Все одно, я не сможу відчути того, що відчували Ви, коли писали...
дякую
а стосовно писання репліки - кожен буде відчувати різне навіть в ідентичній ситуації
шкодую, що не зміг прикріпити мелодії до тієї розповіді.. пробував прикріпити цей сайт - так не пускає.. може просто дати внизу аналогічне посилання з назвою фільму, як я це зробив для Вас
Так, просто додайте посилання в пост
я так й зробив - можете глянути чи працює ))
Так, працюэ! :)
дякую
як Вам ця фраза
„колись почула, що патріотизм - це любов до своєї батьківщини, а націоналізм - то готовність щось для неї зробити, навіть померти, на крайняк” ?
Це - фраза, яка дає на 100 відсотків правильне визначення націоналізму і патріатизму. Я, до речі, зараз їду но Новомосковська читати лекцію "Ідеологічні основи українського націоналізму" місцевому осередку "Свободи" :)
бажаю успіху й натхнення
дякую!
Боже помагай
а повертаючись до попередньої розмови:
дивіться, що я отримав від директора банку нігерії Dr .Jima Ovia після розмови, яка відбулася щойно (він і вчора намагався до мене додзвонитися, але телефон був на зарядці):
'Following with the telephone conversation this morning,I have been waiting for the account opening form been filled and endorse so I can complete the activation process,meanwhile as we have discussed this morning I am given you an information you should use to send across the $650us dollars for the activation of the account to enable me to complete the account activation.
Information to be use in making the payment via western Union Money Transfer.
After the payment you should send across the receipt of the transfer to me via email attachment for my perusal.As this will enable me to confirm the receipt of the payment you made and proceed in processing and releasing of your prize money into your account' вони таки мене мають за дурня. можливо тому, що я з ними мило розмовляю, прикидаючись шлангом :))
що цікаво - я завважив, що невиразні його вимови може бути не і-зза стоматдефекту, а використовується відповідний пристрій для незначної деформації голосу ))
Я із самого початку відчував, чим це все закінчиться! :)
ага.. щось подібне.. лише з автами я мав у сша.. вірніще, мій молодший - там є оголошення а інеті про дешеві нові круті авто - новенька сімка бехи може коштувати 10К баксів.. лиш тре її доставити з військової бази сша в німеччині, англії, нідерландах до сша.. і все це робить власник, американський вояк на тих базах, своїм коштом ))
для таких ми знайшли канкрєтний спосаб )) авто ж перед купівлею тре опробувати ))