Зімбабве: наодинці з дикою природою

Наступна стаття
Політ над водоспадом Вікторія

Рано з ранку, ще до світанку, ми прокинулися в нашому готелі в Лівінгстоні (Замбія), доїхали до кордону з Зімбабве і перейшли його. Нашою ціллю було оглянути водоспад Вікторія з зімбабвійського боку, адже саме звідти відкриваються найкращі види на водоспад. Перед тим, як заселитися в кемпінг в містечку Вікторія Фоллз, ми вирішили трохи погуляти його околицями. Ще перед мандрівкою я побачив цікаву дорогу з назвою Zambezi road, яка йшла уздовж річки Замбезі. Уздовж дороги мало бути багато великих баобабів. Ми навіть не уявляли, що крім баобабів ми побачимо ще й диких тварин, щоправда з великим ризиком для життя. Попри все, це був найвражаючий досвід знайомства з дикою природою і чи не найкращий ранок в Африці.
Слони у містечку Вікторія Фоллз (Зімбабве)

Кордон з Зімбабве перейшли швидко і без проблем. В нас була Kaza Visa, яка дозволяла відвідувати дві країни - Замбію і Зімбабве і безперешкодно переходити кордони між ними.

Сфотографувався біля в'їзного знаку в країну, в яку ще тиждень тому я навіть не підозрював, що потраплю.

Дорожні знаки в Зімбабве дуже смішні:

Зімбабвійський біг-борд:

З головної дороги ми звернули на Замбезі роуд і знайшли чудове місто для сніданку на березі Замбезі прямо перед початком водоспаду Вікторія. Тут ми зустріли світанок:Схід сонця над Замбезі

Тут же і поснідали:

Замбезі:

Після цього ми зробили несвідомий вчинок, який міг коштувати нам життя. Ми вирішили пройтися пішки по дорозі уздовж Замбезі через територію національного парку. Табличка попереджала, що цього робити не можна, але ми не повірили, проігнорували.

По дорозі один за одним нас зустрічали величні баобаби.

Біля нас проїжджало пару машин. Водії були шоковані, що ми йдемо пішки, і пропонували сідати в машину. Казали, що дикі тварини нас з'їдять. Ми знову проігнорували.

Дорогою зустрічали великих птахів:

Найбільший баобаб, який ми зустріли, був метрів 15 в діаметрі:

Останнє китайська попередження про те, що ми можемо стати жертвами слонів, нам зробили торгівці сувенірами біля великого баобаба.

І тут... несподівано дорогу переходить слон в 50 метрах від нас! Якби він нас помітив, то міг би запросто затоптати.

Ми обережно пофоткали слона і сховалися за кущами. В кущах побачили задницю ще одного:

Коли ми вже підходили до міста Вікторія Фоллз, то прямо біля дороги побачили ще трьох слонів:

Попри пережиту небезпеку, ми були щасливі, що побачили слонів поза зоопарком і не з джипа в національному парку, а просто так, і природному середовищі!Слони у містечку Вікторія Фоллз (Зімбабве)

Наступна стаття
Політ над водоспадом Вікторія