Замок Жерарда Диавола (Geraard de Duivelsteen)

Попередня стаття
Gravensteen - Замок графів Фландрії
Наступна стаття
Замок Аренберг

Не часто в Європі та всьому світі можна зустріти місто, в центрі якого збереглося відразу два середньовічних замки. Гент - прекрасне виключення з правил. Тут дійсно є два замки. З першим з них, замком графів Фландрії (Гравенстейн) ми познайомилися у минулій частині. Зараз трохи розповім про другий замок, який носить трохи незвичну назву - замок Жерарда Диавола (Geraard de Duivelsteen).

Незважаючи на таку не зовсім благочестиву назву і похмурий зовнішній вигляд, справжній диявол тут ніколи не проживав. Своєю назвою він зобов'язаний своєму будівельникові-лицареві Жерарду Віліану, синові Зегера II, що одержав прізвисько ”Диявол” через свою темну шкіру і чорного кольору волосся. У народі існувало безліч легенд навколо цієї фігури, яка у дійсності була дуже благочестивою людиною.

Споруда замку - одна з найстаріших у Генті. Твердину звели у 1245 році з дорнікського (Дорнік - місто у Бельгії) вапняку. Замок вражає своєю важкою зубчастою головною вежею, схожої на фортечну, товщиною стін, витонченими круглими кутовими башточками, що підкреслюють оборонний характер будинку. Тринадцять великих стрільчастих вікон видають прагнення до комфорту і показовості його хазяїв.

Замковий будинок - чудовий вигляд феодального житла XIII століття. Він має площу 560 кв. метрів і складається з чотирьох нав, розділених рядами колон - одних з найбільших в Бельгії.

До XIV століття замок залишався у власності родини Віліанів, потім був проданий місту Генту, після чого використовувався в різних цілях: збройова палата, в'язниця, монастир, школа і єпархіальні семінарії, психіатрична лікарня, пожежне депо. Після ретельної реставрації будинку в кінці ХІХ століття, було додане крило в неоготичному стилі, а в 1904 році тут був розміщений державний архів.

 

Попередня стаття
Gravensteen - Замок графів Фландрії
Наступна стаття
Замок Аренберг

Коментарі

як то з таким прізвиськом засновника замку не спалили на вогнищі :)
Бо тоді ще не палили. Палили пізніше, в епоху ренесансу :)
Значить якісь інші тортури застосовували :)
Тоді все ще було без тортур: просто відрубували голови :)
як нецікаво тоді жити доводилось :)
За те цікаво вмирали :)
Та яке там цікаво, раз - і все :)