Яроповичі

Маловідоме село Яроповичі в Андрушівському районі Житомирщини відділяє від траси Житомир-Попільня 4 кілометри бруківки. Назва села пов'язана з іменем великого князя київського Ярополка Святославовича (брата Володимира - хрестителя Русі), який у 970-х роках збудував біля витоків річки Ірпінь тимчасове польове укріплення. Вали давньоруського городища і сьогодні можна побачити на околиці села.

Сьогодні в Яроповичі варто приїхати, щоб побачити без перебільшення найцікавіших на теренах України дерев'яний палац та старовинну кам'яницю. Про місцезнаходження палац краще запитати місцевих мешковців (палац їм відомий, як "стара дерев'яна школа") - знайти його самому буде непросто.

За інформацію Олександра Примака, до 1858 року більша частина Яроповичів належала Титу Трщецяку, який у 1859 році продав садибу Сигизмунду Антоновичу Котюшинському, котрий на цих землях побудував цукровий завод. Але діло не пішло і скоро Котюшинський збанкрутував, передав і садибу, і завод своїм кредиторам.

В роки революції цукровий завод згорів, а в маєтку розмістили школу, яка функціонувала до побудови в 2008 році нової школи. Дерев’яний будинок, збудований в стилі українського барокко, вже в ті часи мав каналізацію, сантехнічне оснащення, обігрів взимку здійснювався за допомогою теплих потоків повітря і диму, які надходили від котла, що стояв у підвалі, і підігрівали підлогу. Щоб зберегти старовинну садибу, яка чудом збереглася до наших днів, у ній планується розмістити краєзнавчий музей.

Дерев'яні деталі палацу неабияк вражають:

На центральній вулиці Яроповичів стоїть якась невідома кам'яниця з контрфорсами, яка, очевидно, мала промислове призначення:

Коментарі

вже ж у цьому блозі про цей палац йшлося
Йшлося лише в контексті загальної подорожі Житомирщиною без подробиць і з 2 фото: http://andy-travelua.livejournal.com/370503.html
а. ну про цей палац я дізнався саме з того допису:)
село - сусідня станція з моїм)
А як Ваше називається? :)
Івниця
Тоді завтра напишу про Вашу Івницю :)
Дендропарк, рештки палацу Терещенків, Золоті ворота))
В 12.00 буде :)

Камяниця в роки радянської влади була початковою школою.

Дякую за інформацію!