Ваді-Нумейра: самий фантастичний каньйон, який доводилося бачити

Попередня стаття
Мертве море: бірюзова вода, сіль, бруд, Содом і Гоморра
Наступна стаття
Йорданія-2022: давні міста, біблійні герої, Мертве море, пустелі та легендарна Петра

Кожний новий день в Йорданії приносить нові WOW-відкриття. Цього разу відкрили каньйон Ваді-Нумейра по дорозі з Петри до Мертвого моря. Він знаходиться у південній частині Мертвого моря в кілометрі від Dead Sea Highway. Дослідники припускають, що саме на тому місці, де каньйон "впадає" у долину Ваді-Арава, знаходилася легендарна біблійна Гоморра.

Гуляти каньйоном непросто. По його дну тече річка. Доводиться спочатку її перестрибувати. А згодом і зовсім доведеться розутися. Але ж в нас джип-експедиція! Тому ближче до таємних куточків каньйону ми доїхали на своїх Паджеро. Результат - пробиті колеса. Але не шкодуємо, адже Ваді-Нумейра, мабуть, найкрасивіший каньйон, який доводилося бачити.

Коротке відео про каньйон Ваді-Нумейра:

У цій точці на шосе Dead Sea Highway повертаємо в бік каньйону. Якщо в вас не повнопривідне авто, краще залишити його на трасі і зайвий кілометр пройти пішки. Проїжджаємо табір сирійський біженців і незабаром буде імпровізована стоянка для джипів. Там буде багато сміття: не дивуйтеся, що у арабів немає відчуття чистоти при відпочинку на природі. Джип можна залишити тут, а можна проїхати ще пару кілометрів до місця, де каньйон буде звужуватися. Але врахуйте, що доведеться їхати по руслу гірської річки з гострим камінням. Ми відразу ж пробили колесо нашого Паджеро.

Дивно, але відвідування каньйоун Ваді-Нумейра досі є безкоштовним. І тут майже немає людей, крім місцевий, які іноді приїздять сюди на пікніки. Далі, на північ, знаходиться досить популярний каньйон Ваді-Муджиб. Там дорогий вхід (28 JD) і він досить небезпечний і зачинений у зимовий час. Та Ваді-Нумейра не поступається йому за красою.

Спочатку каньйон достатньо широкий. По його бокам бачимо різноманітні природні утворення, що іноді нагадують замкові башти. 

Є місце, схоже на камінь-горошину в Норвегії, що так само "застряг" між двох скель:

Згодом каньйон звужується. Далі - лише пішки. Але не просто пішки - доведеться зняти взуття, оскільки далі майже усе дно каньйону займає гірська річка. Врахуйте, що вона холодна, особливо взимку.

А далі починається найцікавіша частина канйьону Ваді-Нумейра. Тому у наступній частині - лише фото майже без тексту.

Попередня стаття
Мертве море: бірюзова вода, сіль, бруд, Содом і Гоморра
Наступна стаття
Йорданія-2022: давні міста, біблійні герої, Мертве море, пустелі та легендарна Петра