Петра

Попередня стаття
По північній Йорданії
Наступна стаття
Акаба і паром в Єгипет

Ввечері повернулися в Амман з поїздки по північній Йорданії. Хазяїн готелю на моє прохання дістав мені велику пляшку араку (анісової горілки) і дві пляшки йорданського пива (у Рамадан в магазинах усього цього купити не можна). Цим же вечором знайомий таксист за 5 динар відвіз мене в Петру, вірніше не в Петру, а в селище Вади-Муса, біля якого і знаходиться найголовніша пам'ятка Йорданії. Саме Петра - столиця древнього Набатейского Царства, притягує в Йорданію туристів зі всього світу. Їй близько 4 тисяч років. Петра - це не просто круто, це мегакруто! Інтернет, путівники і навіть фотографії не дадуть Вам побачити усю привабливість Петри. Тут просто треба побувати хоч би раз в житті!

Вночі я заночував в готелі Valley Star за 10 динар (як виявилося потім, можна було за 8 динар знайти готель набагато попристойніше), а рано вранці пішов оглядати Петру. Щоб оглянути її повністю, треба 3 дні. Але, враховуючи швидкість мого пересування і досвід лазіння по горах, я майже все встиг подивитися за один світловий день.
Про Петре ви зможете прочитати у безлічі джерел, тому переказувати те, що вже скрізь написано, сенсу немає. Скажу, що побував скрізь, навіть там, де нога людини не ступала. Навіть ледве вибрався звідти (з ущелини між горою Джубта і горою Аарона). Не зміг піднятися тільки на гору Жертвопринесень – просто вже не було сил. У готель навіть на таксі поїхав.

Шлях до Петри від входу до ущелини Сік:

Ущелина Сік на шляху до головної пам'ятки Петри - Казни:

Казна:

Вид Казни с горы Кубта:

Долина фасадів - місце де в ряд розташовано багато набатейських гробниць:

Дивовижні каміння і гори Петри:

По дорозі до монастиря:

Монастир Ер-Дейр:

Амфитеатр:

На горі Аарона (Джебель Гарун (Ор)):

Вид з гори:

А ось в такому чудовому місці я заблукав:

Попередня стаття
По північній Йорданії
Наступна стаття
Акаба і паром в Єгипет