Вулкан Семеру

Попередня стаття
Світанок на горі Пананджакан в компанії 3 вулканів
Наступна стаття
Вулкан Бромо

Семеру - найвищий вулкан (і взагалі, найвища гора) на острові Ява в Індонезії. Висота його становить 3676 метрів над рівнем моря. Вулкан знаходиться в східній частині острова в південній частині Національного парку "Bromo Tengger Semeru". Семеру є дуже активним: він перебуває в стані майже постійного виверження з 1967 року і до цього дня. Невеликі виверження відбуваються кожні 20-30 хвилин. Треккінг на Семеру доволі популярний серед туристів, хоча це є досить небезпечним. Так, в 30-х роках минулого століття від вдихання отруйних газів під час прогулянки на горі помер один з політичних діячів Індонезії. Як правило, сходження на вулкан починаються з села Рану Пане на південному його схилі.

Назва вулкана Семеру (або, як часто кажуть індонезійці, Смеру або Махамеру) означає "Велика гора" і походить від міфічної гори Меру або Сумеру з індо-буддійської міфології і вважається обітеллю богів. За легендою, гора була перенесена на Яву з Індії. Але спочатку була поміщена в західній частині острова, але це спричинило нахилення острова, тому вона була перенесена на схід Яви.

З 1818 року було зафіксовано щонайменше 55 вивержень, 10 з якихпризвели до загибелі людей. Виверження супроводжувалися лавовими і пірокластичними потоками. Кожні 20-30 хвилин Семеру вивергає клуби диму, попелу і пирокластического матеріалу. Як правило, виверження зараз відбуваються в основному в південно-східному кратері вулкану.

Коли рано з ранку я зібрався на гору Пананджакан, щоб оглянути Семеру і ще декілька вулканів, спочатку він не проявляв жодної активності. Але мені повезло: через півгодини Семеру випустив хмару густого диму:

Семеру на початку світанку:

Роздивляємося ближче:

Семеру зі своїми сусідами: вулканами Бромо і Баток:

Попередня стаття
Світанок на горі Пананджакан в компанії 3 вулканів
Наступна стаття
Вулкан Бромо