Світанок на горі Пананджакан в компанії 3 вулканів

Попередня стаття
Національний парк "Бромо-Тенггер-Семеру"
Наступна стаття
Вулкан Бромо

Гора Пананджакан - місце, звідки відкривається найгарніший пейзаж в Індонезії і один з найвражаючих пейзажів у світі. Гора, що має висоту 2770 метрів, розташована в Національному парку "Bromo Tengger Semeru" на сході острова Ява біля села Чеморо Лаванг. З декількох оглядових майданчиків на горі Пананджакан відкривається запоморочлива панорама трьох вулканів: Бромо, Баток і Семеру. Від поселення Чеморо Лаванг до оглядового майданчика підніматися трохи більше години. Підйом не складний, на вершину веде нормальна ґрунтова дорога. Щоб зустріти там світанок в компанії трьох вулканів, з готелю в Чеморо Лаванг треба вирушити на гору не пізніше 3:00 ночі.

Більшості туристів, як прибувають до національного парку, нав'язують турпакети з джипами, які в під ранок забирають вас з готелю, везуть на вершину гори, чекають поки ви зустрічаєте світанок, а потім везуть назад в село або у підніжжя вулкану Бромо для подальшого підняття до його кратеру. При чому, ви ще й заплатите за дорогі квитки на Бромо. Пам'ятайте, що це все "розвід лохів", весь цей шлях можна зробити самому пішки і абсолютно безкоштовно. А на зекономлені гроші купити ще мінімум 2 перельоти AirAsia, наприклад в той же Сингапур.

Ближче до 5 години ранку на оглядовому майданчику вже збираються туристи для того, щоб зустріти світанок.

Близько 5:00 починають з'являтися перші промені сонця:

І починають з'являтися сілуети трьох вулканів:

І гори, що оточують кальдеру Тенггер:

А ось на горизонті з'явилося село Чеморо Лаванг, розташоване на краю кальдери:

Світанок настає дуже швидко:

Рано з ранку вся кальдера Тенггер вкрита туманом, що надає додаткового шарму і без того фантастичному пейзажу:

Самий час зробити фото на пам'ять :)

Найактивніший з вулканів - Бромо (2329 м). Цього ранку він був надзвичайно активним. Клуби густого диму з ревінням виривалися з кратеру вулкану. Я вже трохи став перейматися, бо в моїх планах було піднятися до його кратера.

Несподівано став прокидатися і вулкан Семеру - найвищий на Яві (3676 м):

Третій вулкан, Баток, тимчасово спить:

Туристи з усього світу щодня збираються тут, щоб насолодитися фантастичною картиною світанку в компанії 3-х індонезійських вулканів:

Трохи понасолоджуємося і ми:


Попередня стаття
Національний парк "Бромо-Тенггер-Семеру"
Наступна стаття
Вулкан Бромо