Відкриття експозиції картин Альтамонте у Золочівському та Олеському замках

Попередня стаття
Великі Мости
Наступна стаття
Найкращий маршрут Львівщиною + трохи незвичайних Чернівців

Сьогодні, 28 червня, в Золочівському та Олеському замках відбулося відкриття експозиції батальних полотен італійського художника Мартино Альтомонте "Битва під Віднем" та "Битва під Парканами". Картини колись було врятовано від фізичного знищення та збережено Героєм України, директором Львівської галереї мистецтв Борисом Возницьким, який планував їх розміщення в експозиційних залах музею. Частину картини "Битва під Віднем" (точніше, її половину) відвідувачі замка в Олеську могли бачити і раніше. Однак, повністю полотно не експонували, оскільки висота стель приміщень замку просто не дозволяло цього робити.

Коротко про історію і про те, чому картини презентували громадськості саме тепер і саме тут. Отже, 23 травня цього року не стало Бориса Григоровича Возницького... Замість того, що зробити максимум для увічнення пам'яті видатного хранителя старовини і збереження його культурної спадщини, злочинна рыгіональна влада вирішила зайнятися мародерством. Скориставшись смертю Возницького, перші особи держави дали команду міністру культури Кулиняку у будь-який спосіб вилучити полотна з фондів Львівської галереї мистецтв і передати до костелу Св. Лаврентія в Жовкві начебто на прохання польської сторони.

Відчуваючи небезпеку, працівники Львівської галереї мистецтв, донька Возницького Лариса, громадські діячі звернулися до голови Львівської обласної ради Олега Панькевича з проханням не допустити вилучення картин з Золочівського та Олеського замків. Керівництво обласної ради зреагувало моментально: були направлені листи Президентові України Януковичу та міністру культури Кулиняку з вимогою не ініціювати переміщення картин М. Альтомонте. Обласна рада ініціювала проведення громадських слухань на тему: "Збереження культурної спадщини, зібраної Героєм України, академіком, директором Львівської національної галереї мистецтв Борисом Возницьким".

Подаємо текст документу повністю:
"Ми, учасники громадських слухань, висловлюємо глибоке занепокоєння намірами Міністерства культури України передати в депозит (а фактично – на постійне зберігання) до костелу св. Лаврентія у м. Жовква чи для тимчасової експозиції поза межами Львівської національної галереї мистецтв широкомасштабних батальних полотен Мартино Альтомонте "Битва під Віднем" та "Битва під Парканами".
Керуючись пунктами 1,3 статті 16 Закону України "Про охорону культурної спадщини", наголошуємо на необхідності збереження цілісності Львівської національної галереї мистецтв з колекціями, які зібрав Герой України, академік, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький.
Згідно з висновками фахівців-реставраторів, а також робочої групи зі збереження спадщини Б. Возницького, історична винятковість та стан вищезазначених полотен унеможливлюють їх переміщення з постійного місця зберігання.
З метою запобігання руйнації цих полотен, музейні фахівці, реставратори та наукова спільнота наголошують на необхідності їх невідкладного монтування у спеціально підготовлених залах постійної експозиції Золочівського та Олеського замків – відповідно до волі Бориса Возницького.
Вимагаємо від Міністерства культури України негайного припинення всіх маніпуляцій довкола культурно-мистецької спадщини Бориса Возницького. Національні скарби України належать і належатимуть Українському народові!
Звертаємося до Львівської обласної ради з проханням:
- ініціювати питання присвоєння Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького;
- взяти під власний контроль питання призначення генерального директора Львівської національної галереї мистецтв.
У зв'язку із відзначенням у 2013 році 330-річчя перемоги під Віднем і Парканами та з огляду на вагомий внесок українців у цю перемогу, пропонуємо Львівському історичному музеєві створити постійну експозицію "Україна-Русь у Віденській битві 1683 року
".

Під час візиту міністра Кулиняка до Жовкви і Львова політичні партії та громадські організації організували багатолюдні пікетування візиту мародерів з печерських пагорбів. Голова обласної ради Олег Панькевич дав зрозуміти міністру, його данєцькім босам та керівнику окупаційної адміністрації на Львіщини Костюку, що спроби завадити втіленню мрії Бориса Григоровича Возницького відкрити експозиції полотен Альтамонте у Олеському та Золочівському замках не пройдуть.

Питання щодо збереження культурної спадщини Героя України Бориса Возницького було розглянуто на минулому тижні на черговій сесії Львівської обласної ради. Депутати підтримали звернення до Президента за результатами громадського обговорення. Одночасно, голова львівської обласної ради видав розпорядження про забезпечення участі громадськості та депутатів місцевих рад у відкритті експозиції батальних полотен М.Альтомонте "Битва під Віднем" та "Битва під Парканами" в Олеському та Золочівському замках.

В стислі терміни працівниками Львівської галереї мистецтв, Золочівського і Олеського замків, за сприянням обласної та районних рад, меценатів, підприємців були підготовленні приміщення обох замків для експонування картин. Сьогодні відбулося урочисте відкриття експозицій в обох замках. Таким чином, громадськість Львівщини за допомогою місцевого самоврядування утерла носа деребанщикам-ПРдунам. І не допомогли їх ні влада, ні гроші, не бандюки.
Полотно "Битва під Парканами" настільки величезне, що довелося склеювати 4 вертикальні кадри:

Експозицію в Олеському замку відкриває голова Львівської обласної ради Олег Панькевич:

В.о. директора Львівської галереї мистецтв Володимир Пшик. Йому і його колективу довелося працювати день і ніч, щоб найшвидше відкрити експозицію, і тм самим завадити спробам влади експропреювати картини:

Прогуляємося трохи замком:

На жаль, дощ не сприяв прогулянці територією замку:

Їдемо до Олеська:

Олег Панькевич і Володимир Пшик відкривають експозицію в Олеському замку:

Володимир Пшик і Роман Лубківський:

Полотно "Битва під Віднем" в усій красі:

Трохи побродимо замком:

 

Попередня стаття
Великі Мости
Наступна стаття
Найкращий маршрут Львівщиною + трохи незвичайних Чернівців

Коментарі

екПРоПРіяція - подвійна абревіатура правлячої прартії
дякую за розповідь, слава Богу, що вдалося вберегти і зберегти...
Дякую! ЕкПРоПРіяцію воззьмьом на вооруженіє! :)
1. А яким чином ти до Свободи?
2. Чому на цих фотках нема мене?
3. Ти хто?
Давай краще в лічку напишу :)
Re: cool:) Дякую! :)