Ульмський собор і панорами Ульма

Наступна стаття
Тюбінген

Прийшов час повернутися до розповідей про подорожі південної Німеччиною влітку 2013 року. Про Баварію я вже писав багато, а сьогодні настала черга землі Баден-Вюртемберг, яка здалася мені не менш цікавою за Баварію. Почнемо з Ульма, точніше з Ульмського собору - найвищої у світі церкви. Висота цього лютеранського храму складає 161,53 м, а на вершину шпилю ведуть 768 сходинок.

Насправді ж Ульмський храм не є собором, а згадується таким через свій великий розмір. Резиденцією єпископа храм ніколи не був: єпископ Євангелістичної державної церкви у Баден-Вюртемберґу знаходиться в Штутгарті, з яким ми також пізніше познайомимося.

Будівництво собору було розпочате 30 червня 1377. В той час усі церкви міста були розташовані поза міськими стінами, що унеможливлювало їх відвідування парафіянами під час частих воєн. Тому було прийнято рішення про будівництво нового собору в межах міста, який здатний би був умістити 20 тис. відвідувачів.

У 1543 будівництво було призупинено через брак фінансування. Слід зазначити, що спорудження храму велось за кошти виключно громадян міста — релігійні або світські правителі участі у фінансуванні не брали. Важко уявити, що прихожани, які жертвували на собор, не знали, яким він виглядав після закінчення будівництва, оскільки не доживали до того моменту.

У середині 19-го століття будівництво було продовжено. В першу чергу була закінчена нава (архітектура), після чого були завершенні дві хорові вежі.

У 1890 році було завершено спорудження головної вежі.

Через 513 років після початку будівництва готичний собор був, нарешті, повністю завершений.

Деталі головного порталу храму:

Зайдемо всередину:

Але найцікавіше в храмі - це готичні деталі:

Особливо заворожують горгулії:

На шпиль вежі можна піднятися за допомогою 768 сходинок. Це - дуже важко. До того ж, шпиль розкачується під силою вітру. Але з вершини відкривається незабутня панорама Ульма:

Про місто Ульм - тут

Наступна стаття
Тюбінген