Сухбаатар

Наступна стаття
Пустеля Гобі

Сухбаатар - прикордонне місто з Росією. Сюди ми добралися від кордону на таксі. Ми тут не хотіли зупинятися, а хотіли відразу ж поїхати в Улаанбаатар. Але вийшло так, що ми застрягли тут на день, ніч і ще один день. Виявляється, автобус в Улаанбаатар не ходить, а потяг буде тільки наступного дня вранці.

Сухбаатар - третє за величиною місто Монголії, столиця аймака Селенге. Але саме місто насилу дотягує до якого-небудь районного центру в Дніпропетровській області. У місті фактично одна вулиця. Удома - в основному п'ятиповерхові хрущовки. Юрти усі стоять за містом.


Готелів повно, але. ніде немає води. Ніякої! Ні холодної, ні гарячої! Правда, нам після деяких пошуків вдалося знайти дуже престижний готель європейського рівня. Там з 18.00 до 20.00 давали воду!!!

Наступного дня рано вранці ми прийшли на вокзал до нашого потягу на Улаанбаатар. Був вже час відправлення, але нікого не було на вокзалі. Ми довго чекали, поки знайшли одну робітницю залізниці. Вона нас повідомила, що ремонтують шляхи і потяг поїде тільки в 21.45! При цьому сказала, що наші квитки вже недійсні!!! Звичайно ж, довелося пробиратися через натовп людей в касу і скандалити з касиркою, щоб він нам безкоштовно дала квитки.

Вокзал:

Центральна площа. Адміністрація аймага Селенге:

Вечер в Сухбаатаре:

День ми присвятили огляду околиць Сухбаатара. Як же там красиво: уздовж річки Орхон тягнеться долина, в якій пасуться коні і корови. На протилежному березі річки стоять самотні юрти, а вдалині видніються фіолетові гори.

ПРО МОНГОЛІЮ И МОНГОЛІВ.
Дійсно, ми не помилилися, прийнявши рішення поїхати саме сюди. Країна в усіх відношеннях приємна і не зіпсована цивілізацій і процесами всесвітньої глобалізації. Більшість людей досі живуть в юртах. Природа не зворушена людьми. У степу спокійно пасуться стада верблюдів, коней, корів. Досить просто посеред степу або пустелі далеко від населеного пункту зустріти юрту, що самотньо стоїть.
Країна величезна, хоча на карті здається маленькою через те, що знаходиться між Росією і Китаєм. У країні всього одна асфальтована дорога: Улан-Уде - Сухбаатар - Улаанбаатар - Сайншанд - (далі - Пекін). З автобусним сполученням дуже важко. Автобуси (Пазики) - ходять тільки в столиці не сильно видалених аймаків. Але вони дуже страшні, сидіти в них неможливо. Йдуть вони довго: від доби і більше. З віддаленими аймаками, а також між аймаками сполучення немає. У центральній частині країни рятує залізниця Улан-Уде - Улаанбаатар - Пекін. Потяги хороші, а проїзд дуже дешевий.
Тепер про монголів. Люди надзвичайно щирі. Готові допомагати усі і у всьому. Питання грошей ніколи не постає. Купуєш щось в магазині, даєш суму грошей за якийсь товар, а тобі ще і частину повертають. У ресторанах і кафе на мене незрозумілим поглядом дивилися, коли я намагався дати чайові.
Але є у них дві цікаві особливості: перша - вони усі постійно сякають на вулицях. Друга - у них немає такого поняття, як черга. Наприклад, в залізничну касу ніхто не стоїть в черзі, а усі тягнуть гроші разом у віконце каси і вигукують, куди їм треба квиток

 

 

Наступна стаття
Пустеля Гобі

Коментарі

вельми-вельми цікаво… а з російською мовою як у них, розуміють?
дякую!
російську більшість розуміє
а ось з українською у них, як і у нас в Донбасі, важковато :))
Дуже дякую!
Жити звичайно можна, якщо потреба митися відсутня :)
І дискотека теж не працює.
А ящо убрати ці дві дрібниці, то Монголія - ідеальне місце для подорожей! :)
Розмовляли російською (українську там не дуже розуміють :)) Деякі знають англійську. Але російську майже усі знають :)
Але э 2 відмінності:
1. Ціни в Монголіі значно нижчі, ніж у Донбасі
2. Народ більш добрий, кожен готовий тобі допомогти безкорисно. :))))
Класні фотки! У четвер ми з Павлівною намагалися до тебе додзвонитися :)) Торба! :))
Дякую! Насправді зараз на роботий дзвонити бэзполэзно: в в мене перевірка Рахункової Палати + керівництво майже усе у відпусці чи на лікарняному, і я за главного зараз. Тому трубки не беру зараз :)
Тому кращё на мобілку дзвоніть: 8 068 854 60 62 :))))
а у нас Рахункова палата приручена :)) Вони у нашому управлінні дві кімнатки орендували поки їм виділили власне приміщення :)) та й набирали туди людей переважно з обласного КРУ, що з нами в одному будинку. Так шо можна сказати - унас тісні дружні, майже сімейні, зв"язки. :)) Ну тримайся там! Терпіння і спокою. %) Мобілку записала.
Дякую! В нас такаж історія - одні КРУшники і фінуправлінці.
Тільки стосунки у нас не дружні, а робочі. Імєют вони нас по повній програмі :)
може зітри комент з мобілою... на всяк випадок ;)
Та нехай дзвонять! Я все рівно трубки не беру :)
А місто Улаанбаатар - це Улан-Батор чи це щось інше??
А на рах. транспорту - це погано, що така його відсутність спостерігається...
Так, це УБ. Але "Улан-Батор" - це совецька версія, а правильно - Улаанбаатар. із транспорта там є ще дешеві літаки, але зайвих грошей у нас не було...
цікаві та корисні розповіді.
Перечитаю все, шоб орієнтуватися куди ми їдемо
вірніше, я вже півтори року тому все перечитав, а тепер знову читаю
дякую!
читайте наздоровья