Сьон

Попередня стаття
Бріг
Наступна стаття
Копенгаген

Сьон разом із Штайн-ам-Райном та Люцерном входить в трійку найкрасивіших міст Швейцарії. Щоб його подивитися, вам не обійтись декількома годинами. В Сьоні і околицях стільки всього цікавого, що на все це потрібний повний день. Місто лежить у вузькій долині річки Рона в Пеннінських Альпах. Залізти на будь-який пагорб в місті чи біля міста, і перед вами з'явиться запаморочлива панорама міста і Альп. Особливо вражають два пагорби посеред міста, на який гармонійно височіють два замки. Вулочки міста вражають не менше: ратуша і середньовічні різнокольорові будиночки чудово доповнюють гори і замки.

В Сьоні - аж 5 замків. Серед них найбільше виділяються два: Валер і Турбільон. Кожний з них розташований на вершині пагорбів, як височіють над центром міста:

Замок Валер (Château de Valère) - найцікавіший замок Сьона, що найкраще зберігся. В нього входить цілий комплекс будівель : потужні стіни, мости, житла, вежі.

Замок був зведений у XIII столітті, потім зруйнований у XV столітті, відбудований наново єпископом Гийомом, який похований в соборі Богоматері Валерської, і знову зруйнований під час сильної пожежі в 1788 році. Відтоді від нього на високій горі залишилися лише замкова стіна, залишки веж, і прекрасний сад. Повністю зберігся донжон - головна вежа.

Усі ці споруди оточують церкву Святої Діви Марії, розташовану на самій вершині гори. Побудована вона була в XII - XIII століттях. В її архітектурі зустрічаються елементи романського і готичного стилю.

Піднявшись на замковий пагорб, крихітну капличку Chapelle de Tous-les-Saints, побудовану в 1310 році:

На території замку є внутрішній і зовнішній двір. Основні будівлі знаходилися на внутрішньому дворі: зал для прийомів, приміщення караулу, будинок каноніка, зал Калед. Велика частина з них будувалася у декілька етапів, найстаріші будівлі з'явилися XI столітті, інші споруди зводилися в XIII - XIV століттях.

Вид на замок Валер з міста:

На сусідньому пагорбі стоїть замок Турбільйон. Він був побудований у XIII столітті для єпископа з метою захисту Сьона від герцогів Савойських. Замок зводився під керівництвом єпископа Боніфация де Шаллана в XIII столітті, резиденцією якого він потім і був. Після пожежі 1788 року його не стали відновлювати.

Замок оточував глибокий рів і захисні стіни. На його території знаходиться каплиця, в якій добре збереглися фрески. Побудована вона була в XIV столітті в готичному стилі. Серед розвалин замку можна побачити донжон і деякі будівлі внутрішнього двору. Попри те, що замок зруйнований, він відкритий для відвідувачів з березня по жовтень.

З замкових пагорбів відкривається чудова панорама Сьона, долини Рони і Альп:

Вид на місто (на захід):

Вид на схід:

Час спуститися з замкового пагорбу, щоб оглянути місто. По дорозі вниз побачимо третій замок Сьону - замок Мажорі (Château de la Majorie). Замок був побудований на початку XIII століття. Єпископи Сьона часто використали його в якості своєї резиденції замість замку Турбийон, в який їм було важче добиратися. Замок серйозно постраждав під час пожеж. Довгий час служив в'язницею, а потім казармою. В наші дні в нім знаходиться музей витончених мистецтв.

Ще один невеликий замочок Сьона - Башта Відьми (Tour des Sorciers). Її збудували у XIV столітті. У XVI столітті вежу оточили захисним ровом, вода з якого в мирний час використовувалася городянами для поливу рослин. Довгий час в ній знаходилася міська в'язниця. Сьогодні у вежі проводяться виставки.

Кафедральний собор (Cathédrale Notre - Dame de Sion) був побудований в VIII столітті і неодноразово реставрувався.

Дзвіниця в романському стилі збереглася незмінною і датується XI - XIII століттями:

Центральна пішохідна вулиця Сьона - Rue du Grand-Pont. Тут знаходиться ратуша і багато яскравих середньовічних будинків:

Типово швейцарський фонтан на  Rue du Grand-Pont:

Головною спорудою Rue du Grand-Pont є міська ратуша (Hôtel de Ville). Фундамент будівлі був закладений ще древніми римлянами в 377 році.

Варто звернути особливу увагу на дверях ратуші : вона прикрашена численними вирізаними фігурками, а також витіюватою дверною ручкою.

Крім того впадають у вічі астрономічні години, розташовані на вежі ратуші.

Rue de Rhone - продовження центральної вулиці Rue du Grand-Pont:

Але все найцікавіше в Сьоні знаходиться в середині кварталів - на вузьких вітіюватих крутих вулочках:

Щоб отримати повне задоволення від Сьона, треба обов'язково піднятися на пагорб du Mont d'Orge на захід від міста. Тут знаходиться мальовниче альпійське озеро Lac du Mont d'Orge:

Але головне, що пагорб du Mont d'Orge - це то місце, звідки відкриваются класичні панорами Сьона з двома замковими пагорбами:

Замок Валер:

Замок Турбільон:

Альпи:

Попередня стаття
Бріг
Наступна стаття
Копенгаген