Штайн-ам-Райн, ч.2: ратуша і розписні будинки

Попередня стаття
Штайн-ам-Райн, частина 1

дивіться також: Прогулянка Штайн-ам-Райном: замок, абатство, фахверки і міські фортифікації

Сьогодні побуваємо, напевне, на найкрасивішій вулиці Швейцарії – Unterstadt, що є головною пішохідною вулицею містечка Штайн-ам-Райн. Вулиці веде від Rathausplatz – площі з міською ратушею фантастичної краси, до західних воріт міста – Undertor. Розмальовані будиночки, що вишикувалися в ряд на Rathausplatz, є буквально витворами мистецтва. Вони зачаровують туристів своїми фресками і маленькими балкончиками-еркерами, що зберігають дух давно минулої епохи.

Сама будівля ратуші (Rathaus) відноситься до XVI століття. Довгий час вона використовувалася як торговий дім. Зал ради був перетворений в музей і містить колекцію старих міських документів, зброї, обладунків, а також символів і гербів міста Штайн-ам-Райн.

Бічні фасади ратуші:

 

Розписи ратуші:

 

Панорама вулиці Unterstadt з баштою Undertor:

Площа навколо ратуші і вулиця Unterstadt:

Далі можна зупинятися перед буквально кожним будинком по Unterstadt. Якщо встати спиною до ратуші і рухатися у бік Unterstadt, то по лівій стороні будуть по порядку: Zum Hirschen ("У оленя"), Vordere Krone ("Передня корона"), Zum Roten Ochsen ("У червоного бика"), Zum Steinerner Trauben ("У кам'яного винограду") та Gasthof zur Sonne ("У Сонця"):

Zum Hirschen (будинок «У оленя»). Разом з сусіднім будинком Vordere Krone, примітний своїм витонченими, затишними і дуже просто розписаним дерев'яними экрером, разом з тим, що сусіднім, що став символами міста. Еркери були побудовані в результаті так званої эркерного суперечки(1707 г).

Vordere Krone ("Передня корона"). Цей імпозантний і мальовничий будинок служив в якості житлового і як комерційну установу. Від виділяється на тлі інших будинків незвично широким виступом даху. Перша згадка про цей будинок відноситься до 1398 року. У нім досі зберігся старовинне убрання в стилі ренесанс. Фасад будівлі був розписаний в 1734 році, а магазин внизу відкрився на початку 20-го століття.

Zum Roten Ochsen Будинок "У червоного бика" - стара таверна в місті (з 1466 року). Экрер і фрески були додані вже в 17-м столітті: в 1615 році місцевий учитель і художник A. Schmucker розписав фасад на біблейські мотиви. Внутрішній інтер'єр будинку також дуже примітний.

Zum Steinerner Trauben Будинок "У кам'яного винограду". Він служив і житловим, і торговим будинком. Зовнішній вигляд будинку склався до 17-го століття. Чотирикутний еркер був зроблений в 1688 році. У 1900 році C. Schmidt розписав фасад, зображує Ісуса і Калеба в країні, "де молочні і медові річки". Усередині будинок багато прикрашений ліпниною і медальйонами. Zum Roten Ochsen ("У червоного бика"), Zum Steinerner Trauben ("У кам'яного винограду"):

Gasthof zur Sonne ("У Сонця"), Meise («Синиця») та Zum schwarzen Horn ("У чорного рогу"):

Gasthof zur Sonne Готельний двір "У Сонця". Самий старовинний готель в місті. Спочатку будівля мала всього три поверхи, але в 1659 році додали фахверковую надбудову. Настінний розпис зробив К. Шмидт в 1900 році, зображує зустріч між Диогеном і Олександром Македонським. Інтер'єр будівлі розкішний, з глухими аркадами і розписом в стилі рококо.

Meise (Синиця) Цей будинок має скромний фасад з класичним трикутним фронтоном. Добре відтіняє інші будинки і вносить деяку різноманітність в зовнішній вигляд площі Rathausplatz. Розпис будинку був створений в 1924 році А. Шмидтом і Н. Кнехтом. Zum schwarzen Horn Будинок "У чорного рогу". Переконлива п'ятиповерховою будівля на розі вулиці з додатковою фахверковой надбудовою і витонченим еркером, добудованим в 1515 році. У цьому будинку народився Йоханн Рудольф Шмидт, пізніше - барон фон Шварценхорн, який був кайзерським послом до турецького султана в 1629-43 рр. У 1914 році був наново розписаний А. Шмидтом.

Будинок «Під пеліканом»:

Будинки на північному боці центральної вулиці:

Zum Weissen Adler Будинок "У білого орла". Він стоїть зовсім поряд з ратушею, а прикрашають його найстаріші фрески в місті, створені в 1520-30 рр.h (імовірно - Томасом Шмидтом) в стилі раннього ренесансу. Уперше цей будинок згадується в 1418 р.

Brodlaube Це масивний кутовий будинок 14-го століття із ступінчастим фронтоном, типовими дверима для підйому тяжкості вгору і імпозантним фасадом. Імовірно, будівля служила пивній для дворян приблизно до 1500 року. Пізніше воно було центральним торговим залом пекарів і ремісничим будинком гільдії мірошників і пекарів. Який той час воно навіть використовувалося для зборів пієтистів і в якості міської гімназії.

Stadtbrunnen - міський фонтан. Також носить назву Marktbrunnen - ринковий фонтан. Знаходиться недалеко від ратуші на Rathausplatz, навпроти удома Meise. На цьому місці він знаходиться з 16-го століття. Після реставрації в 1601 році на фонтан додали статую штайнського воїна.

Ратуша і фонтан:

Швейцарці дуже люблять годинники. Вони – на кожному куті:

Ратуша і годинники:

Вид на вулицю Understadt від башти Undertor:

Kupferberg ("Мідна гора") Kupfer по-німецьки означає "мідь". Ця будівля з 1803 по 1861 служила будинком гільдії мідників. Переконлива фахверкова споруда із стінами з товстих балок на західній стороні. У 1972 році будівля була відреставрована.

Будинок Zum Steinbor та північний фасад ратуші:

Будинок Burger Asyl:

Будинок Zur Gerwe:

Попередня стаття
Штайн-ам-Райн, частина 1

Коментарі

неймовірно! одразу захотілося побачити всю цю красу власними очима!
В мене також з'явилося таке бажання декілька місяців тому. І уявіть собі, наскільки воно було сильним, що довелося його реалізувати :)
Большое спасибо! Безумно красиво.
Дякую! Згоден!
нє, ну просто шедеврально і фантастично!!!
Дякую!
Я то ще раз подивлюся. Там ніколи не була, ніколи не бачила, але ті еркери - ніби я їх знаю. :)
Може то був Санкт-Галлен? :)
Ні. Певно, щось близьке бачила, але там мені чомусь не дуже сподобалось. Дежа вю якесь :)
суперова архітектура! цікаво-які там ціни-наприклад 0.5Л пива в магазині і в барі, 1Л бензини, поїсти бюджетно?
Цифри цін на все так такі само, як і у нас, тільки у франках. Іншими словами, все дорожче у 8-9 разів :)
Пиво брав в магазині по 4 франка (понад 30 грн.) Які ціни в барі - навіть не уявляю.
Поїсти бюджетно не вийде. В той день я харчувався їжею, яку взяв з дому з України.
огого - високі ціни там, судячі по пиву з магазина за більше ніж 4 $! В барі і до 10$ тоді потягне за кухоль. Відпочинок в Швейцарії бюджетним видно ніяк не вийде:)) для порівняння - в Англії(яка теж рахується дорогою країною) - 0.5 Л пива Стелла в супермаркеті ~ 1 £=1.50$, в пабі на розлив - мінімум 3£=4.50$.
Так, бюджетного відпочинку ніяк не вийде... Але за то як приємно, коли приїжджаєш зі Швейцарії в Німеччину: вона здається не просто дешевою, а майже безкоштовною :)