Східний Саян

Попередня стаття
Наушки
Наступна стаття
Тункінська долина

Цей день був у нас найважчим: з раннього ранку і до пізньої ночі ми провели його в дорозі. Спочатку шість годин їхали маршруткою до Іркутська. Потім з Іркутська майже чотири години їхали в електричці до Слюдянки. Спочатку ми планували переночувати в Слюдянке, а уранці поїхати автобусом в Аршан. У Слюдянку ми приїхали вже близько 10 вечора, але виявилось, що усі номери в нашому улюбленому готелі не вокзалі були зайняті.
Поїхати на таксі в Аршан було єдиним розумним рішенням в цьому випадку.

Опівночі водій таксі привіз нас в центр туризму Тункінської долини селище Аршан. Місце для ночівлі знайшли відразу. Зупинилися в одному з корпусів по-справжньому радянського санаторію "Аршан".

Аршан в порівнянні з Хужиром виявився справжнім центром цивілізації. Прокинувшись уранці, ми побачили в селищі багато кафе, ресторанів, магазинів, санаторіїв, пансіонатів, і навіть людей на вулицях.

Але найпрекрасніше, що відкрилося для нас цим ранком - це високі списи хребта, що стоять прямо перед нами, Східний Саян.

Східні Саяни - найкрасивіші гори, які мені доводилося бачити в житті! Аршан розташований прямо біля підніжжя цих гір. Чотири піки, які знаходяться у безпосередній близькості від Аршана, досягають висоти до 3000 метрів і мають строго пірамідальну форму.

Виспавшись і поснідавши, ми почали повільно підніматися по ущелинах в гори. У ущелинах протікали швидкі гірські річки, через які неодноразово доводилося перебиратися. Схили гір були покриті тайгою. Все було в снігу. Навкруги співали пташки. Цей епізод, напевно, був найкрасивішим і вражаючим за усю нашу подорож.

Підйом був сильно ускладнений, оскільки схили були в основному, кам'яні, а, отже, слизькі. Незважаючи на це, за три години ми піднялися на висоту, з якою чудово видно майже усю Тункінську долину. Періодично доводилося спускатися по яких-небудь саморобних дерев'яних сходах в ущелині, переходити річку, і потім підніматися по таких же сходах вгору. Один раз довелося наразити себе на смертельну небезпеку, переходячи через прірву по саморобному дерев'яному містку. Зате, на протилежної сторони пропасти ми побачили дивовижний водоспад.

Вище піднятися не змогли: було дуже слизько, стежина йшла різко вгору, і для підйому по ній було потрібне спеціальне взуття.
Спускатися було важче. У деяких місцях доводилося спускатися на сідницях.

Попередня стаття
Наушки
Наступна стаття
Тункінська долина

Коментарі

Я б прибила цього "ВИТЮ К," скільки фоток чудових підпсував Вам)
Дуже красиво і романтично! Написати книжку про цю мандрівку не думаєте? Є купа матеріалу, прекрасні фото... Серйозно кажу.
Дякую!
А кому вона потрібна, така книжка? Таких мандрівників - тисячі.
І хто її буде видавати? В мене ніяких зв'язків в цьому напряму немає :(
Ні не попсували! Ти ж знаєшь, що "псування перетворює тебе на москаля! " :)
я тут случайно зашел в ваш дневник. оч интересно путешествуете. я сам из Прибайкалья и хорошо знаю эти места. могу сказать, что вы как раз посетили сами интересные объекты. жаль, что ваше путешествие пришлось на октябрь. летом все гораздо красочнее.
Аршан славится водопадами. вы видели только первый. а самая красота открывается за ним. там действительно природа грандиозна.
Спасибо!
А откуда Вы? :)
Ничего страшного, половина нашего путешествия было фактически лето. Еще в Слюдянке и на Круглобайкалке ходили в футболках с коротмим рукавом. А на следующий день было уже -10... Да, я знаю, что это только первый водопад был. Просто был страшный гололёд и дальше идти было просто невозможно.
Я из Ангарска. Слышали о таком? Рядом с Иркутском.
Дело не столько, что вы могли замерзнуть, а что природа уже увяла. Летом, при цветущей зелени природа смотрится еще лучше.))
Да, возможно! Но нас всё равно безумно понравилось :)
еще бы. ))
не знаю как вставлять сюда фото. в общем, посмотрите, что за первым водопадом. http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/939/839939/f_15421132.jpg
http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/939/839939/f_15421133.jpg
http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/939/839939/f_15421135.jpg
http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/939/839939/f_15421136.jpg
СПАСИБО!!! :)
про це місто багато раз розповідали Буряти, взагалі кожен бурят нам рекомендував шось нове цікаве відвідати, але на все не вистачить часу, потрібно там жити. А які у Вас взагалі враження від поїздки, чи виправдала вона себе? Як вам буряти і місцеві росіяни/українці (українців там дуже багато)
*місто=місце
Звичайно, що виправдала! Єдине що, в Монголії не все встигли відвідати.
Люди в основному нормальні попадалися. Хоча було і пару українофобів. Українців не зустрічали. Що може характеризувати більшість місцевих мешканців - це тотальний алкоголізм. А п'яні буряти - це взагалі щось! :)
нам постійно потраплялися українці, люди, котрі жили/служили в Україні чи мають родичів/друзів там. І всі розпитували про Тимошенко, нам вже набридло одне й те ж розповідати
А про Михальчишина щось питали? :)
та ні, всіх цікавила Тимошенко. Дехто навіть не знає її прізвища, а просто питали про "оту жінку з косою". Ми ж були в Бурятії якраз коли Тимошенко судили і посадили за грати, буряти навіть казали нам ніби в Україні нова революція почалася
без бурятів революція у нас не почнеться :)