Шаповалівка. Святкування 350-річчя Конотопської битви

Попередня стаття
Чигирин
Наступна стаття
Осіннє Поділля 2024

Минулих вихідних разом із своїми побратимами зробили виїзд до села Шаповалівка, що на Сумщині, щоб відмітити 350-річчя визначної події в історії української нації: перемоги війська Великого князівства Руського під командуванням Гетьмана Івана Виговського над Московським військом на чолі з О.Трубецьким.

Про саму битву та її наслідки написано багато. Але я приведу лише цитату російського історика ХІХ століття С.Соловйова, який описував реакцію Московського царя Олексія Михайловича на поразку москалів під Конотопом: "Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу й жах охопив Москву. Удар був тим важчий, що був несподіваним; та ще після таких блискучих успіхів! Ще нещодавно Долгорукий привів до Москви полоненого гетьмана литовського, нещодавно чулися радісні розмови про торжество Хованського, а зараз Трубецкой, на якого було найбільше надій, «чоловік благоговійний і витончений, у воїнстві щасливий і недругам страшний», погубив таке величезне військо! Після взяття стількох міст, після взяття столиці литовської царське місто затремтіло за власну безпеку: у серпні по государеву указу люди всіх чинів поспішали на земляні роботи для зміцнення Москви. Сам цар з боярами часто був присутній при роботах; навколишні жителі з родинами, пожитками наповнювали Москву, і ходила чутка, що государ від’їжджає за Волгу, за Ярославль". Пропоную вашій увазі фотоматеріали із святкування цієї події та декілька світлин Шаповалівки де, як виявилося, є на що подивитися.

Шаповалівка, як і будь-яке село Слобожанщини, виділяється яскравими слобожанськими хатинками, частина з яких є дерев’яними, а частина – мазаними:

Неодмінним атрибутом кожної оселі у цей день був рушник: перемогу в Конотопській битві святкує все село:

В центрі села з самого ранку почалося святкування.

На ярмарок з’їхалися представники всієї Сумщини, щоб продемонструвати продукти своєї творчості.

А на околиці села на полі битви всі готувалися до відкриття монументу Конотопської битви та каплички. Ще за день до події поле битви перетворилися на численні наметові містечка:

Фотографуємося із справжніми козаками та трофеями:

Ось так виглядає пам’ятка історії «Поле Конотопської битви». Щойно споруджені капличка і пам’ятник:

А тим часом усі чекали на Президента:

І він незабаром з’явився!

Але, побачивши таку кількість НЕнашоукраїнських прапорів, Президент розгубився: тільки поклав квіти до пам’ятника і сказав пару слів на кшталт того, що Конотопська битва - це визначна сторінка нашої історії. Ні слова про те, ЧИЯ це була перемога і НАД КИМ! Все вірно: Президент має бути толерантним. У тому числі і по відношенню до ворогів, які більше 300 років знищували його націю…

Наслідок виступу Президента: його від’їзд з місця події під викрики «Ганьба!». «Ганьба!» - кричить Президентові заступник голови ВО «Свобода», майбутній Міністр екології України Андрій Мохник:

Після від’їзду Президента «нашоукраїнці» відразу ж покинули поле битви, а духовенство разом із «свободівцями» провели панахиду по померлих у Конотопській битві. На цьому свято завершилося. Ще кілька фото Шаповалівки.

Автозупинка:

Пам’ятник переможцю - Гетьману Івану Виговському:

Попередня стаття
Чигирин
Наступна стаття
Осіннє Поділля 2024

Коментарі

Добрий репортаж - з задоволеням переглянув.
Дякую :)
Чудовий репортаж!
Цікава традиція з вишитими рушниками :)
Дякую! :)
Какой-то постамент неудачный,то ли ты его снял так, кашамалаша с мечами.
Постамент действительно неудачный. Это все заметили. Да Бог с ним, главное чтобы Президенту нравилось! :))))