Руан: площа Жанни д'Арк

Попередня стаття
Руан: подорож у море нормандського фахверку
Наступна стаття
Копенгаген

Сьогодні познайомимося з головним майданом Руана площею Жанни д’Арк. Найгарнішим місцем Руана назвати її важко, проте саме цей майдан колись відігравав роль Старого Ринку міста. Тут трапилася і історична подія – на площі було спалено французьку героїню Жанну д’Арк. Сьогодні на площі розташований храм на її честь, пам’ятник на місці страти та цілий арсенал вилизаних різнокольорових фахверкових будиночків. 

У розпал Столітньої війни в 1419 році після довгої облоги Руаном опанували англійці. В 1430 році у вежі Жанни д'Арк була ув’язнена французька національна героїня. На площі Старого Ринку (plасе du Vieux Marché) 30 травня 1431 року за вироком суду Жанну д'Арк спалили. Попіл Жанни розвіяли над Сеною з острова Лакруа. Є легенда, що серце дівчини вогонь не торкнув і його викинули в Сену. Тепер дівчини щорічно в останню неділю травня кидають із острова у воду квіти.

Через 25 років після страти її було реабілітовано. Пізніше національну героїню Франції визнали святою. На одній зі стін єпископського палацу в місті встановлена пам'ятна дошка про повну реабілітацію героїні.

Місце спалення відзначене хрестом, викладеним з п'яти кам'яних плит. Лінія з білих каменів на площі позначає місце, де перебували трибуни суддів. 

На місці Старого ринку та безпосередньо на місці страти національної героїні Франції Жанни д’Арк в 1979 році була зведена церква в її честь. Її побудував в 1979 році архітектор Луї Арретш, і за формою вона досить незвичайна. Це сучасний архітектурний комплекс, що включає в себе крім собору ще та критий ринок. Дах собору нагадує багаття, на якому в цім самому місці була страчена Жанна д'Арк. 

Одна зі стін складена зі збережених стародавніх вітражів собору, що стояв на цім місці та знищеного авіацією союзників під час висадження в Нормандії. Гіди затверджують, що церква побудована у формі переверненого човна та що на її місці раніше був інший храм, який зруйнували бомбуваннями. Вікна церкви за формою нагадують риб.

Полум’яніюча готика по-сучасному:

Площа, як і годиться, забудована стародавніми будинками. 

Серед них - найстарший ресторан Франції "Ла-Курон" (La Couronne, відкритий в 1345 році). Це ошатний чотириповерховий вузенький теремок, прикрашений квітами на підвіконнях. Фірмові блюда - фаршировані баранячі ніжки, нормандське суфле та качка по-руански, що відрізняється тим, що кістки в птаха в процесі готування перемелюються).

На площі також розташований місцевий банк, що розташовується в особняку Буртерульд (Hotel de Boiirgthcroulde) XV століття та музей Жанни д'арк (експозиція з манускриптами та діорамами).

Попередня стаття
Руан: подорож у море нормандського фахверку
Наступна стаття
Копенгаген

Коментарі

Цікава архітектура в нової церкви.
Так, є чому вчитися у хранцузів :)
Щось не дуже дах собору нагадує вогонь... Та й собор зовсім не нагадує:)
Якщо не знати, так і не здогадаєшся по тому хресту, що тут Жанну д Арк палили...
Але так скрізь написано :)