Reichenstein (Золотий Сток)

Попередня стаття
Bad Landeck (Льондек-Здруй)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

В це невелике містечко (2,8 тис. мешканців) я потрапив випадково, шукаючи дорогу з Льондека-Здруй до Вроцлава. Якщо більшість міст Нижньої Сілезії являють собою суміш німецького, чеського і польського, то Золотий Сток (Reichenstein нім., Złoty Stok - пол., Rychleby чеськ.) - це за архітектурою вже чиста Чехія. Місто відоме своїми копальнями золота (звідси і назва), які знайшли монахи-цистеріанці ще у XIII столітті. Сьогодні в містечку діє Музей-копальня золота, а з пам'яток архітектури можна подивитися декілька старовинних будинків, зовсім не схожих на те, що ми бачили у сусідніх містечках.

В центрі містечка - традиційна площа Ринок з типово чеськими кам'яницями:

В центрі площі - ратуша, але дуже скромна і невиразна. Це - проста класицистична споруда з мансардним дахом, зведена у 1801 р., яка зберегла склепіннями та порталами.

Найяскравіша будівля Ринку - барокова кам'яниця Фуггерів, зведена близько 1520 року. Кам'яниця була реконструйована після 1638 року, тоді ж до неї було додано характерний високий щипець:

Зліва - неокласицистична будівля готелю, 1870 рік:

Поруч з нею кам'яниця Гютлера, зведена у 1895 році у стилі неоманьєризму з еркерами та арками:

На північ від площі Ринок на вул. 3 травня знаходиться, напевно, найцікавіша споруда міста - багато декорований житловий комплекс з брамою, побудований у стилі необароко близько 1860 р.:

На захід від площі Ринок прямує центральна вулиця міста - вулиця Війська Польського:

В одному кварталі від Ринку - ренесансний євангельський костел св. Барбари, споруджений у 1513-1517 роках, з вежею 1545 року:

Судети поблизу Золотого Стока:

Попередня стаття
Bad Landeck (Льондек-Здруй)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)