Bad Landeck (Льондек-Здруй)

Попередня стаття
Habelschwerdt (Бистриця-Клодзька)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Льондек-Здруй (Bad Landeck - нім., Lądek-Zdrój пол.) можна б було сміливо назвати "найгарнішим містечком Ніжньої Сілезії". Але кожне містечко в цьому регіоні – неповторне, і могло би потрапити претендувати на це звання. Льондек-Здруй – лише одне з них. Льондек – курортне містечко, відоме своїми термальними джерелами. Архітектура площі Ринок і навколишніх вуличок з яскравими бароковими і ренесансними будиночками навряд чи залишить когось байдужим. А ще в містечку є справжній куточок Австрії - фізіотерапевтичний заклад «Войцех», будівля якого виконана у стилі бароко. Як дістатися: з Вроцлава автобус ходить декілька разів на день (з автостанції біля залізничного вокзалу), час у дорозі - 2 год. 15 хв.

Майже все цікаве у Льондеку (крім "куточка Австрії) знаходиться на площі Ринок і в її околицях.

Перша ратуша у Льондеку постала ще у 1537 р. і була знищена пожежею 1739 р. Її було швидко відбудована, алеїї також руйнували пожежі в 1784 і 1804 роках. У 1872 році ратушу повністю перебудували в стилі неоренесансу.

Сьогодні ратуша у Льондеку - це еклектична триповерхова будівля, прямокутна і плані, покрита стрімким дахом, вкритим оловом, оздоблена трикутними нео-бароковими завершеннями. На передньому фасаді розташовується восьмикутна башта у формі піраміди. Будівля щиро прикрашена фризами, карнизом та віконними рамками.

Деталі ратуші:

Напроти ратуші стоїть барокова колона на честь св. Трійці (1739–1742 рр.), традиційна для колишніх чеських міст:

Не знаю, чи можна ще десь у Сілезії знайти такі гарні кам'яниці, як на Ринку в Льондеку?

Майже усі кам'яниці на Ринку у Льондеку збудовані у стилі бароко і ренесансу у XVIII ст.:

В декількох сотень метрів на захід від площі Ринок стоїть бароковий костел Різдва Пр. Діви Марії, 1688–92 рр.:

Костел з Ринком з'єднює вулиця Костельна, на якій також можна побачити декілька гарних кам'яниць:

Оскільки Льондек - це, передусім, курорт, то варто відвідати його курортну частину, яка розташована в декількох кілометрах на схід від історичного центру.

Найгарніша будівля в цій частині міста - це фізеотерапевтичний заклад "Войцех" - справжній шматочок Австрії в Судетах:

Будівля була споруджена у 1678-1680 рр., і мала первісну назву "Марієнбад". У 1878-1880 рр. її перебудували у стилі необароко. З 1974 по 1998 рік споруда була реконструйована та відремонтована кілька разів.

Заклад "Войцех" - це двоповерхова будівля, споруджена колоподібною в плані і має чотири рівні входи. Ризаліти будівлі підкреслюється фронтонами, портиками або аркадами. Всі фасади прикрашені пілястрами.

Прикраси фасаду:

Інтер'єр оформлений у стилі турецької лазні. Всередині будівлі є джерело "Войцех", що на базі якого відкрито басейн.

Поруч із закладом розташована так звана "каплиця здоров'я":

Будинки в курортному містечку:

Попередня стаття
Habelschwerdt (Бистриця-Клодзька)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)