Персидський сад Фін

Наступна стаття
Кашан: огляд

Знамениті Персидські сади - унікальні явища садово-паркового мистецтва. Вони є своєрідними оазисами серед одноманітних іранських краєвидів і острівками, де спекотний день можна відпочити під тінню дерев біля штучних водойм. Всього в Ірані збереглося 9 таких садів, які включені до списку ЮНЕСКО. Найстаріший з них - сад Шах-Фін знаходиться на околиці міста Кашан. Це величезний мальовничий сад з численними ставками, канальчиками і старовинними будинками, оточений мурами з баштами.

Робота над створенням найстарішого в Персії саду закінчилася у 1590 році при Аббасі I Персидському. Сад створювали в традиційному стилі біля села Фін, яка знаходилося в декількох кілометрах на південний захід від Кашана. Надалі, при Сафавідах, сад розширювали і покращували аж до часів Аббаса II Персидського. Шах-Фін став дуже відомий під час правління Алі-шаха з династії Каджаров, і в той час дуже розрісся.

За всю свою історію сад кілька разів страждав від нехтування і навіть спеціально руйнувався аж до 1935 р., коли його внесли в список національних об'єктів Ірану. У 2007 році ЮНЕСКО прийняло Шах-Фін під свою охорону, в 2012 р. надавши йому статус об'єкту світової спадщини.

Загальна площа саду складає 2,3 га. Головний двір оточений стіною з чотирма круглими вежами.

Що типово для численних персидських садів цієї епохи, Шах-Фін повний водойм. Водойми живить джерело на пагорбі, що позаду саду, і натиску виявляється достатньо для того, щоб безліч фонтанів і басейнів з проточною водою функціонувала без механічних насосів.

Велика кількість кипарисових, платанових, мигдалевих, яблуневих, вишневих дерев; клумб з ліліями, ірисами, трояндовими кущами, жасмином і амарантами, а також архітектурних споруд періоду Сафавідов, Зандіе і Каджарів робить Шах-Фин дуже приємним місцем для відпочинку і прогулянок.

У центрі саду розташований красивий двоповерховий павільйон при басейні, що збереглася з Сефевідскої епохи.

Його стіни і стеля прикрашені розписами, що зображують мисливські сцени, портретами принців і принцес.

IMG_2878.JPG

Башти і стіни:

Багдіри - середньовічні кондиціонери:

Старовинний квартал навколо саду:

Наступна стаття
Кашан: огляд