Палац Діоклетіана у Спліті

Попередня стаття
Спліт з висоти пташиного польоту
Наступна стаття
Маслиниця

Голова пам’ятка Спліта - палац римського імператора Діоклетіана. Назва «палац» - це буде умовно, бо, насправді «палацом»и називають великий чотирьохкутний фортечний комплекс зі стін і башт, в середині якого розташовано ціле міні-місто зі своїми вулицями, площами, палацами, храмами, баштами. Це містечко, збудовано у 305 році, відокремлено від іншої історичної частини Спліта високими мурами висотою до 38 метрів, які в своїй більшості непогано збереглися. Південний мур палацу виходить на набережну, північний — до парку Штроссмайера, східний до міського ринку, а західний до Народної площі і старого міста довкола неї.

Комплекс збудували архітектори Філотас та Зотікос у стилі типового римського військового табору. Імператор прожив у палаців всього 8 років – до своєї смерті у 313 році. Після цього палац слугував адміністративним центром і резиденцією правителів. Мав чотири брами, три з яких збереглися до теперішнього часу: Золота, Срібна і Залізна. Домінантна споруда палацового комплексу – катедра Св. Дує, який являє собою восьмикутний собор з високою дзвіницею. Слугував мавзолеєм Діоклетіана. Святий Дує (Домній) був єпископом, закатованим у Спліті під час гонінь на християн при Діоклетіані. Вважається заступником Спліту. У соборі — вівтар з рельєфними зображеннями авторства знаменитого Юрія Далматинця. З дзвіниці відкривається чудовий вид на місто і гавань.

Вхідний портал катедри: NA7LS.jpg Скульптурна композиція перед входом: Перистиль — одна з небагатьох внутрішніх палацових споруд, що збереглися з римських часів. Чотирикутний зал просто неба, оточений мармуровими колонами. Римлянами він використовувався для урочистих церемоній, а в наші дні його уподобали для виступів вуличні музиканти та аматорські хори. Храм Юпітера - римський храм, що прекрасно зберігся, перероблений у ранньому середньовіччі на християнський. Залишки фортеці Гріпе:   Вулочками палацу: Бастіон: Вид на палац з боку набережної:

Попередня стаття
Спліт з висоти пташиного польоту
Наступна стаття
Маслиниця

Коментарі

Європа...
шо то римляни були такі ліниві, і далі Дакії не пішли активно освоювати дикі степи та непрохідні ліси?
Диви би і у нас пару палаців, фортець чи бодай акведуків лишилося би :) Ну так, Херсонес чи Харакс там не рахується :)
Римляни дійшли до південного Поділля, подивилися, яка тут корупція, хабарництво, бєзолабєрность і бєсхалатність, і далі вирішили не йти :)
он яка у нас потужна зброя супроти агресора :)
Шкода, що тільки західного...
о, почалася русофобія... :)
а я мав на увазі різних там хазар та татаровєй проклятих ;)
ага, гасскажи каму-нибудь дгугому! :)
а ти в курсі, що хазари були юдеями?
Хазары не только иудеями были. А говорят, что их коганат прообразом Русскага мира был :)
і хто тут русофоб? :) А, Мікола Янич?
Мікола Янич :)
знав би Путін, не їхав би :)
знав би Путін, як позавчора себе Янек у Львові поводив, прибив би :)
шо, невже вінок під пам'ятник Бандери поклав?
Майже. Засуджував червоні прапори на 9 травня і казав, що УПА треба поважати.
ага, с елєкторатом треба дружить :) Хоч би на словах
Та нє, він реально більш-менш нормальний пацан :)
ну, як пацан, то точно :)