Одеса. Готель "Бристоль"

Наступна стаття
Одеса: найулюбленіше

Не знаю, чи є щось більш досконаліше, що залишила після себе епоха еклектики на території сучасної України, ніж будівля готелю "Бристоль" на Італійській вулиці (сучасна назва - Пушкіна) в центрі Одеси? Протягом двох днів перебування в місті я неодноразово приходив на улюблене перехрестя Пушкінської і Буніна, щоб насолодитися неповторними багаточисельними архітектурними елементами стилю і годинами їх розглядав. Шедевр у необарокко залишили Одесі архітектори Олександр Бернардацці і Адольф Мінкус. Бернардацці - найвідоміший одеський архітектор того часу, мав швейцарсько-італійське походження, Мінкус - єврейське.

Перший чотирьохповерховий готель Одеси було зведено протягом 1898–1899 років. Як сьогодні, так і 100 років тому він був найкрасивішим (і, напевно, найдорожчим) готелем міста. Тут любили зупинятися багато знаменитостей: Ісаак Бабель, Дем'ян Бідний, Іван Бунін, Анрі Барбюс, Віра Холодна, Володимир Висоцький та багато інших.

В радянські часи готель носив назву "Гостініца Красная". На початку століття почалася реставрація будівлі, яка тривала 9 років. В результаті у 2010 році готель побачив нове життя, а одесити і гості міста змогли побачити відновлений за старими фотографіями шедевр Бернардацці і Мінкуса. Сьогодні "Брістоль" - один з трьох п'ятизіркових готелей Одеси. В даний час належить відомим одеським бізнесменам Кауфману і Грановському.

Деталі будівлі:

Наступна стаття
Одеса: найулюбленіше