Гент

Наступна стаття
Гент-2014

Гент – давній суперник Брюгге. В давнину вони суперничали за вплив, сьогодні сперечаються, хто з них красивіше. Так сталося, що Брюгге – більш відомий серед туристів. Що мені більше сподобалося: Гент чи Брюгге, я і сам ще для себе не визначився. Наприклад, моя Світланка не побачила в Генті нічого особливого і не відчула його атмосферу (точніше, присутність цієї атмосфери). Щодо своїх особистих вражень, то Гент показався мені більш автентичнішим і більш справжнім, а Брюгге – намальованим і пристосованим для туристів. Ще один показник, що свідчить на користь Гента, ще те, що йому буде присвячено аж 7 частин моєї розповіді (в той час, як Брюгге було присвячено лише 4).

В сьогоднішньому звіті – про місто в цілому. В подальших розповідях буде докладніше про основні визначні пам’ятки Гента. В Генті є беффруа, ратуша, два замки, вражаючий собор св. Баво і не менш вражаючі кам’яниці на набережній. Почнемо розповідь з найпопулярнішого серед туристів місця у Генті – моста св. Михаїла.

З моста відкривається гарний вигляд на кам’яниці на набережних Граслей і Коренлей:

Таких гарних кам’яниць немає навіть в Гданську:

На мосту Святого Михаїла:

З моста св. Михаїла добре проглядається головний майдан міста – Коренмаркт (Суконний Ринок):

Головне на будь-якому фламандському ринку, це, звичайно, беффруа:

Друга найпривабливіша річ на ринку – собор Святого Баво. Це – один з найбільш вражаючих храмів Європи, які мені доводилося бачити:

Палац єпископів і капличка за собором св. Баво:

 Не менше вражає і будинок головної пошти Гента:

Ратуша в Генті – це щось надзвичайне. Про неї буде окремо і докладно. Сьогодні покажу вам тільки її частину:

В Генті збереглося відрізу 2 середньовічних замки! Не частий випадок, навіть для Західної Європи. Замок графів Фландрії (Гравенстен, Gravensteen) був побудований в 1180 році і є єдиним середньовічним замком у Фландрії, оборонна система якого збереглася практично недоторканої дотепер:

Другий замок носить трохи незвичну назву - замок Жерарда Диавола (Geraard de Duivelsteen). Походить з ХІІІ століття:

Костел Святого Михаїла – найпізніший з готичних храмів Гента. Він був побудований в 1440 - 1480-х роках і завершений лише в середині XVII століття, хоча вежа так і залишилася недобудованою. Східна частина зберегла чистоту стилю пізньої готики, у цілому ж будинок трохи еклектичний і позбавлене цілісності. Усередині святиня оброблена заново в минулому столітті.

Портал костелу Св. Михаїла:

За замком графів Фландрії розташованим відомий історичний район Гента - Патерсхол (нідерл. Patershol). Район зберіг середньовічне планування. Більшість його будинків відносяться до XVII-XVIII століттям. Патерсхол - це одночасно житловий район і район невеликих кафе й ресторанів.

Назва району (у буквальному перекладі - «нора священиків») пов'язане з розташованим по сусідству монастирем кармелітів, який був заснований наприкінці XIII століття. Коли в XV столітті в замку графів Фландрії розмістилася Рада Фландрії (верховний суд Фландрії), у Патерсхолі стали селитися юристи й чиновники, завдяки чому цей район став одним із самих багатих і престижних у Генті.

В XVIII столітті район став втрачати свій престиж, а з початку XIX століття, коли поруч із Патерсхолом було побудовано кілька текстильних фабрик (одна з них розмістилася в самому замку графів Фландрії), Патерсхол перетворився в бідний пролетарський район. Поступово Патерсхол перетворився в злиденне й кримінальне гетто. До Другої світової війни Патерсхол був кварталом червоних ліхтарів.

Ситуація змінилася в сімдесятих-вісімдесятих роках XX століття. Затишне середньовічне планування й історичне забудова району стала залучати багатих жителів, і туристів. У результаті Патерсхол знову став престижним районом.

Неподалік віз замку і Патерсхолу розтащований ще один центральний майдан міста - П'ятничний Ринок (Vrijdagmarkt). Назва місця говорить саме за себе: тут по п’ятницях відбувалися базари. На початку ХІІІ ст. цей ринок був самим популярним у місті. Наприкінці XVII ст. тут активно велася торгівля полотном. Саме в Генте зародилася і розбудовувалася текстильна традиція. Гентівське сукно і тонка лляна тканина мали всесвітню славу.

Кам’яниці на П'ятничному Ринку:

М'ясний ринок зберіг дерев'яні крокви ще з XVI століття. Тут дотепер, як і в старовину в'яляться свинячі окости, про які Карл П'ятий, уродженець Гента, говорив, що вони прекрасні, але якщо їх їсти з гентською гірчицею, те це їжа богів.

Майже Венеція:

Приклади забудови центральної частини міста:

Іноді попадається трохи модерну і еклектики:

З центру перемістимося на південну околицю міста. По дорозі до залізничного вокзалу можна відшукати абатство Св. Петра. Побудоване незабаром після абатства св. Баво, воно майже цілком перебудоване протягом XVІ-XVII століть. У цей час у повністю модернізованих інтер'єрах улаштоване приміщення для виставок і готель.

Старі військові казарми нічим не гірше замків:

Якщо вирішите йти до вокзалу пішки (він дійсно трохи далеко від центру), то, скоріш за все, будете йти крізь мальовничий парк з альтанкою та гротами:

Наступна стаття
Гент-2014

Коментарі

Дуже-дуже гарно!
Вношу Гент в перелік для обов'язкового відвідування:)
Останнє фото. Що це?
Щодо внесення до переліку - то правильно! :)
На останній фото - то наскрізний проїзд в парку біля вокзалу через якусь скелю
Не знаю чому, але в таких містах мені найбільше набережні подобаються.
Бо на набережних - найгарніші кам'яниці і палаццо
судячи з фото, Брюгге таки більш яскравіший, Гент - сіріший.
Але колись давно мені трапилися нічні фото з Гента. відтоді я мрію туди втрапити. так, щоби з ночівлею. Якщо туристів менше, думаю, зупинитися буде там дешевше, ніж в Брюгге :)
На ті, в Генті просто менше будинків пофарбували в 90-ті :)
ну от, фарби зажали, тому і не найкрасивіше місто Еуропи
Так, якби беффруа була кольорова, то це б багато додало популярності Генту :)
хіба нє? алє єщє нє вьєм напєвне :)