Копенгаген

Попередня стаття
Королівство Данія: знайомство і практичні поради

Набережна каналу Нюхавн в Копенгагені

Під час подорожі Данією ми не могли обійти боком столицю Копенгаген. Багато разів я писав про те, що не люблю столиці і надаю перевагу провінційним містечкам. Але Копенгаген особливий: тут є і королівська столична велич, і старовинний дух історичного міста, який найкраще відчувається на набережній каналу Нюхавн.

Набережна каналу Нюхавн в Копенгагені

Ми присвятили Копенгагену два дні по пів дня. З моїм темпом – це більш ніж достатньо. Хоча я і отримав купу нарікань від друзів мандрівників, що я ввожу в оману читачів тим, що данську столицю можна подивитися за один день. Але якщо не ходити по музеях і ресторанах – це повністю нормальний термін.

Канал у Клпенгагені

Почнемо із знаменитої Русалоньки з казки Андерсена. Маленька її скульптура на набережній збирає натовпи людей. Важко побачити в ній щось надзвичайне (так само, як і в «пісающєму хлопчику» в Брюсселі), але Русалонька – безумовний символ Данії.

Русалонька у Копенгагені

Поруч з Русалонькою – велика бастіонна фортеця Кастеллет у формі п’ятикутної зірки, яку заклав король Крістіан IV у 1626 році.

Фортеця Кастеллет у Копенгагені

Серце королівського Копенгагена – палацовий комплекс Амалієнборг. Пам’ятка у стилі рококо є зимовою резиденцією короля Данії. Біля входу в королівський корпус – почесна варта, яка урочисто міняється кожні півгодини.

Почесна варта королівського палацу Амалієнборг

Дивуюсь, як вони витримують спеку в таких капелюхах! 

Почесна варта королівського палацу Амалієнборг

Ансамбль Амалієнборга вдало доповнює церква Фредеріка (або Мармурова церква):

Королівський палац Амалієнборг і Мармурова церква

Ще один королівський палац, Крістіансборґ, розташований на острові Слотсгольмен у центрі Копенгагена. До 1794 року він був головною резиденцією данських монархів, а сьогодні королівська родина використовує тут лише декілька приміщень. Сьогодні у стінах палацу – парламент, уряд і Верховний Суд.

Королівський палац Крістіанборг у Копенгагені

Неподалік від головного вокзалу розташована Ратушна площа. Серед декількох величних неоготичних будівель виділяється будівля ратуші з червоної цегли. 

Ратуша в Копенгагені

В її приміщення може зайти кожний охочий і насолодитися неповторними інтер’єрами ратуші.

Інтер'єри ратуші в Копенгагені

Від Ратушної площі на північний схід веде найдовша пішохідна вулиця Європи – Strøget. Нічого особливо цікавого на ній немає. Звичайна торгова вулиця з архітектурним вінегретом без жодної родзинки.

Пішохідна вулиця Strøget у Копенгагені

А ось бічні вулички – набагато цікавіші:

Вулички старого Копенгагена

Набережна Нюхавн («Нова гавань») – найцікавіше і найяскравіше місце в Копенгагені. Обидва береги каналу забудовані кольоровими старовинним будинками 17-18 століть. Тут швартуються парусно-моторні шхуни рибалок зі старовинними назвами.

Набережна каналу Нюхавн в Копенгагені

З причалу Нюхавна можна взяти прогулянкову екскурсію каналами Копенгагена. Під час плавання можна оглянути практично все місто. Триває екскурсія близько години.

Набережна каналу Нюхавн в Копенгагені

Мости у Копенгагені дуже низькі. Коли пливеш на прогулянковому човні, доводиться нахиляти голову.

Мости Копенгагена

Замок Розенборг – це одна родзинка Копенгагена. Замок був зведений в епоху відродження на початку XVII століття і також був королевською резиденцією. Парк навколо замку – найпопулярніша зелена зона столиці.

Замок Розенборг у Копенгагені

Велосипеди і самокати – найбільш розповсюджений від транспорту у Копенгагені. Як мені здавалося, їх можна просто брати на вулиці і кататися.

Будинок старої біржі у Копенгагені

Щоб подивитися на Копенгаген з висоти пташиного льоту, варто піднятися на оглядовий майданчик на Круглій вежі. Звідси усе місто – як на долоні.

Вид на Копенгаген з Круглої вежі

Попередня стаття
Королівство Данія: знайомство і практичні поради