В центрі Ринку Старого Міста в Торуні височіє ратуша Старого міста, створена у XIII столітті в популярному у Помор'ї стилі червоної цегляної готики. Колись ратуша Торуня вважалася найбільшою і найкрасивішою в Північній Європі. З часів володіння краєм лицарів Тевтонського ордену (XIII століття) на цьому місці розташовувалися крамниці і будинки купців, суконні і хлібні ряди, Палата мір і вагів. У ратуші, крім муніципалітету, працює експозиція Музею древньої ікони і скульптури, а на ратушну вежу можна піднялися, і оглянути неповторний Торунь з висоти пташиного польоту.
У 1393 році міська рада Торуня отримала право на спорудження нової ратуші. Старі будинки були об'єднані в масивний квадрат з двориком в центрі. На початку XVII століття був надбудований третій поверх, з'явилися кутові вежі, були красиво оформлені внутрішні зали і кімнати. У 1722-1737 роках ратушу, сильно постраждала під час штурму Торуня шведськими військами, була відремонтована.
Жителі Торуня вважають свою ратушу велетенським календарем. 4 сторони ратуші - це чотири пори року, вежа з годинником - рік, 12 великих залів і 52 кімнати усередині ратуші - відповідно, 12 місяців і 52 тижні в році. І навіть кількість днів дотримана точно - нібито в ратуші всього 366 вікон, одно з яких відкривається тільки у високосні роки.
Включена в квадрат ратуші Годинникова вежа - найвища і найстаріша частина будівлі. Вона була побудована в 1274 році; її висота тоді складала 23,5 метра. Після перебудови Ратуші вежа була об'єднана з іншими будівлями і надбудована до 40 метрів.
Колись тут розміщувався міський архів, казна і скарбниця. Також її використали як в'язницю. У 1430 році на вершині вежі був встановлений 10-метровий шпиль із золотою короною на вершині - символ незалежності і королівських привілеїв Торуня. Його знищили шведські війська в 1703 році.
Вид на ратушну вежу з протилежного берегу Вісли:
Пам'ятник Миколаю Копернику біля ратуші:
Сьогодні у ратуші розміщується краєзнавчий музей, заснований в 1861 році. Він вважається найстарішим і більшим музеєм в місті. На першому поверсі розташована чудова готична галерея.
Там, де раніше розміщувалися прилавки пекарів, виставлені картини і скульптури XIV - XVI віків, зібрані в Східній Померанії і Сілезії - двох регіонів, пов'язаних з Тевтонським орденом так само тісно, як і Торунь.
Один з порталів між приміщеннями ратуші:
Вежа ратуші вважається головним (і найкращим) оглядовим майданчиком міста. Згори, з відкритого оглядового майданчика, відкривається приголомшливий вид на центр Торуня, будинки, що оточують Ринкову площу, костели і Віслу.
Вид на захід: костел св. Духа, головну пошту і костел Успіння:
Сподобався пост? Поділись з друзями!