Матцен

Австрійський Тіроль не перестає дивувати. Не знаю, чи є ще десь у світі таке, щоб в одному маленькому селі аж три замки? Маленьке поселення, що розташоване в долині річки Інн між Інсбруком і Куфштайном, називається Матцен. Знаходиться воно поблизу містечка Брікслег, де є залізнична станція. Від неї до замків - близько 4 кілометрів. Ходить автобус, але відшукати його мені не вдалося: вокзал в Брікслегу на ремонті, а все, що навколо нього - будівельний хаос, що більше нагадує не будівництво, а післявоєнну розруху. Так що довелося йти пішки. Перший замок, з яким ми познайомимося, називається Матцен. Власне, він і дав назву поселенню. Перша згадка про нього належить до 1278 року. Замок був побудований герцогом Баварії в якості заміської резиденції, а сьогодні він знаходиться в приватній власності.

Шестиповерхова будівля замку побудована з піщанику. Віконні отвори, прикрашені віконницями, можна побачити лише на двох верхніх поверхах. Наметовий дах викладений з темної черепиці. Характерною особливістю замку Матцен є величезна циліндрична вежа з конусоподібним куполом. До замку ведуть масивні східці кам'яних сходів, що зберіглися практично в первинному виді. Двір засаджений кущами і деревами, оточений невисокою огорожею з бетонних стовпів і металевих лозин. Віддзеркалення замку в парковому ставочку: Навколо замку розташований мальовничий парк зі ставками і лебедями: На протилежному березі озера видніється другий, більш молодий, замок Нойматцен: Замок Нойматцен, відомий також під назвою палац Ліпперхайд, був побудований в 1880-х роках. Нині будинок належить сім'ї Мессер. Будівля побудована в стилі історизму. Фасади будови, що виштукатурюють і пофарбовані в жовтий колір, прикрашені фресками і геометричними візерунками, виконаними в червоних і білих тонах. Висока вежа з квадратною основою, розташована на задньому дворі замку, увінчана високим пірамідальним куполом з шпилем і кованим флюгером. Центральний портал виділяється обробкою з дорогого дерева темного кольору. Палац оточений зеленню кущів, щільно прилеглих до стін, а з горища головної вежі відкривається прекрасний вид на мальовничу природу околиць. На цьому фото відразу два замки: Нойматцен та третій замок - Ліхтенверт: Третій замок, з яким ми познайомимося, називається Lichtenwerth (замок світла), розташований майже напроти замку Нойматцен: Перша згадка про нього датується 1212 роком. Замок являв собою прямокутну фортецю, яка включала зовнішній замок з надвірними будівлями. На сході знаходився триповерховий палац, який був замінений у XVIII столітті. Ще була вежа, зведена в XVII столітті. Вона включала в себе кухню з оригінальним обладнанням. Ще на території фортеці існував окремий замок у стилі бароко, каплиця якого була прикрашена в 1776 ліпниною в стилі рококо. З 1879 замок Ліхтенферт належить до приватних володіннях, і вхід стороннім на його територію строго заборонений. Так виглядає село Матцен: Альпи в Матцені: По дорозі до Інсбрука з вікна поїзда добре видно ще один замок, розташований неподалік. Білосніжний замок Тратцберг стоїть в оточенні лісу на схилі високої скелі, недалеко від тірольського містечка Швац. Фортеця на високому березі річки Інн існувала з часів середньовіччя, її власники неодноразово мінялися. Замок Тратцберг в нинішньому вигляді побудований в 1500 р. Він став форпостом північних меж графства Андехс, що захищав його від вторгнень баварців. Вид з вікна поїзда по дорозі до Інсбрука:

Коментарі

> Замок Нойматцен, відомий також під назвою палац Ліпперхайд, був побудований в 1880-х роках. Какой же это замок? ) Типичный для 19 века закос под замок, но по сути дворец/вилла или что-то типа того. В итоге, всё же два замка, а это уже не такое уж и редкое явление. Даже на территории Украины поселения с двумя замками встречались.
Це шлосс. А шлосси також часто називають замками. Насправді, і в нас Шенборн і Талькове також називають "замками", щоправда мисливськими.
Та і треба було надати солідності селу "з трьома замками" :)