Мальчезіне

Попередня стаття
Верона

Озеро Гарда вважається одним з наймальовничіших альпійських озер і, напевно, найкрасивішим озером, що знаходиться на південь від головної гряди Альпійських гір. Озеро ділять між собою італійські області Південний Тіроль (Трентіно Альто-Адідже) і Венето. Уздовж озера, оточеного скелястими горами, розташовано декілька курортних містечок з величними замками династії Скалігерів та різнокольоровими будинками, архітектура яких є типовою для півночі Італії. Перше містечко на озері Гарда, з яким ми познайомимося, буде Мальчезіне (Malcesine). Воно лежить на східному боці озера у підніжжя гори Монте Бальдо. Над містом домінує суворий замок Скалігерів.

Замок Скалігерів (Кастелло Скаліджеро) побудований лангобардами на кам'яному мисі на руїнах більш давньої споруди. Будівля споруджена в 568 році, проте незабаром після цього вона була зруйновано франками і реконструйована тільки через три століття. Незважаючи на свою назву, рід Скалігерів володів цим замком всього 110 років (1277-1387 рр.), а сама фортеця змінила кілька власників - серед них були франки, австрійці, венеціанці, французи.

У 1786 році великий німецький поет Гете був прийнятий за шпигуна, коли робив начерки замку. Пізніше він напише про це в своїй «Італійській подорожі».

З 1405 по 1797 роки Мальчезіне входив до складу Венеціанської Республіки - тоді місто було відоме під назвою Гардезана дель Аква, а його муніципалітет розташовувався в палаццо де Капітано. З кінця 18-го до кінця 19-го століть вся ця територія перебувала під контролем Австро-Угорської імперії, а Кастелло Скаліджеро був її головним опорним пунктом.

Декілька видів на замок і місто з озера:

В центрі Мальчезіне на березі озера розташована гавань. Тут знаходяться найкрасивіші будинки містечка:

Краще за все дивитися на місто з кораблика, який постійно курсує між Мальчезіне і сусіднім містечком Лімоне-суль-Гарда:

На фоні усіх інших будинків на березі озеро особливо виділяється білосніжний палац Капітанів, побудований в XV ст. в епоху Відродження.

Над містом височіє гора Монте Бальдо, яка вважається однією з найвищих в цьому регіоні (найвища точка - 2218 м над рівнем моря), що дає можливість багатьом туристам покататися на знаменитій канатній дорозі і насолодитися мальовничою природою з кабінок на висоті понад 1700 м.

Вулички міста:

Міський пляж:

Вид на протилежний західний берег озера Гарда:

Вид на Мальчезіне з Лімоне-суль-Гарда:

Околиці Мальчезіне:

Попередня стаття
Верона