Люцерн, ч.3: міські укріплення

Попередня стаття
Люцерн, ч.2: площі та розписні будинки
Наступна стаття
Швейцарська Рив’єра і Рона-Альпи - чудовий варіант для подорожі у міжсезоння

На додачу до всіх цікавинок в Люцерні також збереглася значна частина міських укріплень: середньовічної стіни Музеггмауер (Museggmauer) довжиною 870 метрів, спорудженої на початку XV століття. Укріплення складаються з 8 високих веж, 3 з яких відкриті для відвідування. Годинники однієї з веж мають привілей віддзвонювати щогодини на одну хвилину раніше, ніж всі інші міські годинники. У Швейцарії зараз уже майже не залишилося міст із середньовічними стінами, в чому і полягає ще одна цінністю Люцерна, як швейцарського міста. 

Поближче познайомимося з кожною з веж.

Nolliturm - кругла вежа на березі ріки, збудована в 1513 році. Висота вежі близько 28 метрів. В 1901 році у вежі довелося проробити арку, щоб можна було проїхати крізь неї. Вежа була будинком гільдії шафрану і сховищем архіву. 

Mannliturm ("Залізний Маннлі") – вежа з комічною фігурою із прапора. Висота вежі близько 33 метрів. Вона друга від моста Spreuerbrucke. Вежа відкрита для відвідування. 

Вежа Luegisland носить популярне за старих часів ім'я. Це найвища вежа серед всіх, її висота становить 52,6 метра. Вона стояла тут ще до будівництва стіни. Вважається, що вона служила вартовою вежею і була побудована близько 1291 року.  

Heuturm/Wachtturm - сторожова вежа висотою 44 метри. У свій час вона служила складом пороху, однак удар блискавки в 1701 призвів до того, що всі 350 центнерів пороху вибухнули. У місто впало кілька великих валунів, від яких загинули люди. Вежу відновили. 

Zytturm – веже, що легко впізнається по годинниках, від яких вона і одержала свою назву. Годинники були встановлені ще в 1535 році. Циферблат був настільки великий, що навіть рибалки на озері могли довідатися точний час. Годинники на вежі віддзвонюють годину на 1 хвилину раніше, ніж всі міські годинники. Фрески на вежі виконані місцевим художником Schobinger Schmidiger на початку цього століття. Загальна висота вежі становить 31 м. 

Schirmerturm - дослівно значить "Захисна" вежа. Вела від однойменних воріт усередину міста (у свій час Люцерн являв собою окрему державу). Висота вежі становить 27,5 м, вежа відкрита для відвідування.

Pulverturm - "порохова" вежа. Заради обережності городяни зберігали порох не в одній вежі, а у двох. Якщо в 1701 р. порох в Heuturm вибухнув, то хоча б у цій вежі він зберігся. Ця вежа є однієї з найстарших у стіні. Висота її становить 27,5 м.

Allenwinden - дослівно переводиться як "вежа всіх вітрів". Разом з нижньою вежею Dachliturm у цей час загубилася в лабіринті будинків. Dachliturm - остання з дев'яти веж, Dachliturm, також відома за назвою Chutzenturm. Це самий маленька із всіх веж. Відмітною рисою є її пірамідальний дах, що старше, ніж більшість дахів інших веж. З 1936 року у вежі перебуває гільдія теслярів.

Панорама міста з міської стіни:

Попередня стаття
Люцерн, ч.2: площі та розписні будинки
Наступна стаття
Швейцарська Рив’єра і Рона-Альпи - чудовий варіант для подорожі у міжсезоння

Коментарі

Такі вежі сильно додають місту у відчуттях старовини.
А що то за такий скляний вхід в годинниковій вежі? Невже не могли щось більш миловидне придумати?
Про скляний вхід вже запитаю, коли наступного разу буду там :)
Боже, як красиво!
Якраз такої краси і в нас вистачає :)
Може, тому так мены то подобаєтся, що подібне на "наше" :)
Може, але особисто в мене наше іноді викликає більш теплі почуття, ніж зарубіжне :)
Ну, то ясно. Плакала б я вже 20 років, якби не те, що своє завжди тепліше.
О, а на останній картинці на задньому плані кусок умовного Дніпропетровська.
Так, жилмасив Фрунзензький :)