Крисовичі

Попередня стаття
Мостиська (ч.2: передмістя)
Наступна стаття
Найкращий маршрут Львівщиною + трохи незвичайних Чернівців

Крисовичі, що починаються відразу за південним передмістям Мостиськів - Закостеллям, відомі принаймні з 1440 року. Назва поселення походить від давньоруської шляхетської родини Крисів. У другій половині XVIII століття у Крисовичах постав замок, який спорудив тодішній власник села Адам Мнішек. Разом з замком постала і замкова каплиця, яку освятив у 1780 році львівський архієпископ Вацлав Сераковський. Через сто років до каплиці добудували палац.

До Першої світової власником Крисовичів були шляхтичі Стадницькі. Під час війни російські війська пошкодили палац, але каплиця залишилася не ушкодженою. Спалили палац у 1939 році, а у 50-х роках ХХ століття його руїни розібрали, спорудивши з будівельного матеріалу приміщення колгоспу.

До початку Другої світової війни замковою каплицею опікувалися отці-редемптористи з костелу Св. Катерини з Мостиськів. Каплиця мала головний вівтар з образом Христа Розп'ятого. До сьогодні у каплиці збереглися фрески, автором яких, як припускають, був знаменитий львівський художник Станіслав Строїнський.

У радянські часи всередині каплиці влаштували колгоспний склад. Повернули святиню римо-католицькій громаді у 1990 році. Протягом наступних 5 років каплицю відновили і добудували до неї приміщення, перетворивши її на храм. Роботи по відновленню храму здійснювалися за проектом львівського художника Валерія Бортякова. У жовтні 1995 році перебудовану святиню освятили під титулом Матері Божої Фатимської, а у жовтні 1997 року костел оголошено Санктуарієм Матері Божої Фатимської.

Фігури на подвір'ї:

Ще трохи інтер'єру:

Попередня стаття
Мостиська (ч.2: передмістя)
Наступна стаття
Найкращий маршрут Львівщиною + трохи незвичайних Чернівців

Коментарі

в інтер'єрі гарно!
так, тільки з погодою не повезло :)
несподівано :)
Чё несподівано-то? :)
для мене несподіваним є крисовицький храм. От.
шо да то да
ти спеціально двічі одну й ту саму фотку виклав?
Ні, помилково
надалі — слідкуй!
а то шо буде?