Коростишів

Коростишів був першим пунктом першої моєї подорожі цього року, яка закінчилася, так і не розпочавшись. Місто, яке я збирався відвідати принаймні останні років вісім, вдалося побачити лише декілька хвилин. Щойно я вийшов з машини, встигнувши побачити костел та пам'ятки навколо нього, як послизнувся на сходах місцевого парку і отримав травму, яка зупинила моє активне життя на декілька місяців. Досі з жахом згадую той день, але все ж таки вирішив присвятити Коростишеву короткий фотозвіт. В місті, що розташовано між Києвом та Житомиром, є шикарний бароковий костел, залишки маєтку Олізарів, фахверкова бібліотека, старовинний парк (будь він проклятий!), скелясті береги Тетерева, старовинна поштова станція та декілька споруд понад сторічної давнини.

Найвідоміша пам'ятка Коростишева - костел Різдва Пресвятої Діви Марії. Перший костел в Коростишеві збудувала родина Олізарів, яка довгий час володіла містом. Це був дерев'яний храм. Новий мурований костел в стилі бароко спорудили у 1798 році. 1802 році до нього прибудували капличку, в крипті якої збереглись поховання Олізарів. За совєтів храм було зачинено, приміщення використовували як зерносховище, а потім як кінотеатр. У 1991 р. святиню повернуто католицькій громаді.

Інтер'єр костелу:

Різдвяна шопка на храмовому подвір'ї:

Поруч з костелом збереглася одноповерхова будівля плебанії кінця XVIII століття в стилі класицизму, зведена коштом Юзефа Каласантія Олізара:

У ХІХ столітті Густав Олізар спорудив поруч з костелом палац, в якому зберігалася велика колекція творів польських художників XVIII століття та багато стародруків. Примітно, що палац було зруйновано... в часи української незалежності. Від нього залишилося лише 4 колони.

Фонтанні композиції в парку Олізарів:

Фахверкові споруди - велика рідкість для України. В Коростишеві на території маєтку Олізарів зберіглася фахверкова бібліотека: