Королівський замок у Варшаві

Наступна стаття
Вілянув

Королівський замок у Варшаві (Zamek Królewski w Warszawie) - найвідоміша визначна пам'ятка польської столиці, яка декілька століть була резиденцію правителів Речі Посполитої, а сьогодні тут знаходиться один з найцікавіших музеїв Варшави, в якому відтворено інтер'єри королівської резиденції і зібрана велика колекція польських витворів мистецтва. Замок знаходиться у Старому місті Варшави, своїм головним фасадом він виходить на Замкову площу, а парковим фасадом - на Віслу.

З XIV століття замок виконував функції резиденції династії Мазовецьких П'ястів, а від XVI століття був резиденцією владарів Першої Речі Посполитої: Короля і Сейму (Дому Посольського та Сенату). У XIX столітті, після закінчення Листопадового повстання 1830–1831 років, замок був переданий на потреби російської адміністрації. Під час І Світової війни слугував резиденцією німецького генерала-губернатора. В період з 1920 по 1922 роки - садиба Голови держави Другої Речі Посполитої. У 1926–1939 роках — був резиденцією Президента Другої Речі Посполитої. Замок, спалений і пограбований німцями у 1939 році, був дощенту знищений у 1944 році. У 1971 році відбудований та реконструйований у бароково-класицистичному стилі.

Вид з боку Замкової площі:

Годинникова вежа замку:

Саксонський фасад замкового палацу з боку Вісли був збудований у 1740-1747 роках:

Вид з північного сходу:

Фасад з боку двору:

У наші дні ретельно відновлений Королівський замок є одним з найпопулярніших музеїв польської столиці, в якому можна побачити картини видатних живописців, старовинні меблі, нумізматичну колекцію, великі збори східних килимів і європейських гобеленів. Основні експозиції розташовані в залах замку, красивий декор яких заслуговує не меншої уваги, ніж самі колекції. Найбільш відомими оглядовими приміщеннями замку є: Овальна галерея, Лицарський, Мармуровий і Тронний зали, Зал асамблей, Великий зал, замкова каплиця.

Сенаторська зала:

Старий аудієнцзал:

Тронна зала:

Королівський трон:

Велика бальна зала:

Лицарська зала:

Мармурова зала:

Золота зала:

Зелена зала:

Біла зала:

Королівська спальня:

Коридор:

Мала каплиця:

З південного сходу до замкового комплексу примикає палац Під Бляхою. Свою назву будинок отримав завдяки чотирьохскатному даху головного корпусу, покритої мідною бляхою. Будівництво палацу в стилі пізнього бароко було розпочато на початку XVIII століття на місці старої будівлі 1656. Остаточний вигляд будинку сформувався до 1730, коли до зведеного раніше південному крилу були добудовані північне крило і головний фасад.

 

Інші статті про Варшаву:

Старе місто

Ринок Старого міста

Нове місто

Краківське передмістя і Новий світ

Наступна стаття
Вілянув