Варшава: Нове місто

Попередня стаття
Варшава: Ринок Старого міста
Наступна стаття
Вілянув

Нове Місто у Варшаві виникло на зламі XIV і XV ст. на північ від Старого Міста і зосереджувалося навколо Нового ринку. Нова Варшава вважалася окремим королівським містом Корони Польського Королівства в Мазовецькому воєводстві. Вже у XIV століттями обмежена міськими мурами Стара Варшава була затісною для всіх охочих в ній поселитися. У 1408 році князь мазовецький Януш І Старший надав привілей на розбудову іншого міста, так званої Нової Варшави, розташованому на північ від Старого Міста. Гербом Нової Варшави була дівчина з однорогом, і новоміська ратуша знаходилася на Ринку Нового Міста. Адміністративне об'єднання Нового Міста з рештою Варшави відбулося лише у 1791 році.

Головною вулицею, що з'єднала обидві частини Варшави - Стару і Нову, є вулиця Freta, яка починається за барбаканом. Більшість пам'яток Нового Міста були знищені під час Другої світової війни і була відбудована після війни.

Вулиця Фрета і барбакан:

Вулиця Фрета і костел св. Духа і св. Павла Пустельника ордену паулінів (1699-1717 рр.):

Костел св. Яцека ордену домініканців (1612-39 рр.):

Серцем Нового міста у Варшаві є площа Ринок Нового Міста:

Східну частину Ринку займає костел св. Казимира ордену сакраменток та кляштор бенедектинок-сакраменток:

Костел св. Казимира ордену сакраменток (1688-92 рр.):

На північний схід від площі Новий Ринок розташований найстаріший в Новому Місті готичний костел Відвідування Найсвятішої Діви Марії (1411 рік):

Костел св. Франциска ордеру францисканців (1679-98 рр.):

Будинки на вул. Мостовій:

Попередня стаття
Варшава: Ринок Старого міста
Наступна стаття
Вілянув