Королівський замок Амбуаз

Попередня стаття
Шомон-сюр-Луар
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі

Всього 6 хвилин їзди на регіональному поїзді відділяють замок Шомон-сюр-Луар від наступного не менш цікавого і величного замку Луари. Королівський замок Амбуаз (фр. château d'amboise) - середньовічний замок, що піднімається над рікою Луарою в однойменному французькому містечку Амбуаз. Перший замок на цьому місці був побудований ще в XIII столітті. Першим власником Амбуазького замка був анжуйський граф Фульк Нерра. PB270695 Незабаром замок і місто переходять до могутнього сімейства Амбуазів, які звідси контролювали важливий брід через Луару. Але на початку 1430-х рр. власник замка був обвинувачений у змові проти короля, а його володіння - вилучені в скарбницю королівства. Нинішній триповерховий замок із величезними вежами по боках почали будувати у 1492 році на замовлення Карла VIII, який народився і помер в Амбуазі. Запрошені ним для завершення робіт італійці Доменіко да Кортона і Фра Джокондо першими принесли у Францію архітектуру ренесансу. Вважається, що саме в Амбуазі з'явився перший за межами Італії регулярний сад.

PB270693 Король Франциск I виріс в Амбуазькому замку, який належав його матері Луїзі Савойській, і благоволив йому більш, ніж резиденції свого попередника Людовика XII в Блуа. В 1515 році він оселив у замку Клу, з'єднаному із замком підземним ходом, Леонардо да Вінчі. Цьому замку буде присвячено наступну розповідь. Тут він закінчував «Джоконду», тут же і помер в 1519 р. Похований художник, як прийнято вважати, у замковій каплиці св. Губерта, збудованій у 1491-1496 роках. PB270721 PB270722 PB270702 Після смерті Франциска I в Амбуазі облаштувався «молодий двір» Генріха II і Катерини Медичі. Тут росли їхні діти і невістка, Марія Стюарт. В 1560 році Гізи привезли в Амбуаз із Блуа молодого короля Франциска II, на якого планувався напад гугенотів (Амбуазька змова). Тут же над змовниками була учинена жорстока розправа. PB270723 Наступні французькі монархи не проявляли інтересу до Амбуазькой резиденції. Людовик XIII подарував її своєму братові Гастону, а Людовик XV - міністрові Шуазелю. Людовик XIV тримав тут під арештом Николя Фуку і герцога Лозена. В XIX столітті тут оселили полоненого Абд аль-Кадира. PB270694 У роки Французької революції значна частина Амбуазького замка була знищена. Щоб зупинити процес розкрадання культурних скарбів, Третя республіка в 1872 році надала збережені частини замка в розпорядження Орлеанського дому. У цей час їм відає фонд Людовика Святого на чолі з Його високістю графом Паризьким. PB270716 PB270731 Вхідні портали замку: PB270733 PB270706 Ще трохи деталей: Вид на замок і місто з протилежного берега Луари:

Попередня стаття
Шомон-сюр-Луар
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі

Коментарі

Величний!
Правда!
от і понабудовували ж ці французи :)
скажи чесно, опісля 2-3 перших замків, від яких просто "вау", від решти вже не нудило? :) Хоча оленячі роги на вежі над замковою каплицею - то прикольно, ага :)
Ні, правда не нудило! Вони ж всі дуже різні! Нудило, якщо чесно, лише в Парижі.
ну то само собою, нормальне місто на честь якихось парізіїв (чи не від слова "паразіт") не назвуть :)
Крім жартів, місто дійсно не сподобалося.
воно як правило великі помпезні міста не є такими, щоби подобатися.
Принаймні таким схибленим, як ми :)
Не завжди. Наприклад, Бухарест мені дуже сподобався.
гето-даки не рахуються :)
Цей замок виглядає значно величніше і ефектніше за будинок Леонардо :)
Хто б ся сумнівав? :)
Принаймі такого плану споруд в нас нема :)
Будуть відразу ж після покращення :)
та нє, тут навіть покращення не допоможе :)