Кігалі-сіті

Попередня стаття
Захід сонця над озером Ківу
Наступна стаття
Кратер Нгоронгоро

Столиця Руанди Кігалі вразила з перших секунд неймовірної охайністю і чистотою. Після кривавого геноциду в середині 90-х руандійці змогли об'єднатися і побудувати найрозвинутішу країну в Африці. Кігалі - не типова африканська столиця. Тут немає нескінченних автомобільних корок, бруду, стихійної торгівлі. Тут все підпорядковано чітким правилам. Сьогодні Руанда більше схожа на розвинуті європейські країни, ніж на своїх сусідок. На вулицях – ідеальна чистота, один за одним будуються сучасні офіс-центри, дороги, тротуари, велодоріжки, вулицями Кігалі їздять великі автобуси, європейські та китайські інвестори не бояться вкладати кошти в руандійську економіку.

Кігалі заснований в 1907 році як резиденція німецького колоніального уряду. До 1916 року місто перебувало під контролем Німецької імперії, з 1919 року - під мандатом Ліги Націй. З 1921 року контролювалося Бельгією в складі держави Руанда-Урунді. З 1962 року Кігалі - столиця незалежної Руанди.

З 1945 по 1991 рік чисельність населення Кігалі зросла з 6 тис. до 150 тис. жителів, а до 2006 року досягло мільйона чоловік. Під час подій 1994 року загинули десятки тисяч жителів міста, багато жителів бігли в сусідні країни. Місто було частково зруйновано і завалено трупами. З 1997 року Кігалі відновлюється.

Прилетіли в Кігалі в 6 ранку.

Отримали в аеропорту візу за 30 доларів та купили руандійську сім-карту.

В центр їхали на міському автобусі №104. В Кігалі автобуси великогабаритні, але незручні: немає куди подіти ноги. Вартість проїзду на наші гроші становить 15 гривень.

Маршрутка-матату:

Кігалі розкинувся на декількох пагорбах. Руанду називають "країною тисячі пагорбів".

На одному з пагорбів розташувався сучасний центр Кігалі:

Діловий центр Кігалі розбудовується шаленими темпами, в основному за кошти китайських інвесторів.

Торговий центр "M-Peace Plaza":

Bank of Kigali:

Міська рада:

Kigali City Tower - найвища будівля Кігалі. Комплекс має 20 поверхів, з них 4 займає торговий центр та блок автостоянок, інші поверхи займають офісні приміщення і житло. В будівлі розташовані супермаркет Накуматт, кав'ярня Bourbon і 4-екранний кінотеатр. Будували комплекс з 2006 по 2011 роки.

В Кігалі немає традиційних назв вулиць, із-за чого не завжди зручно орієнтуватися в місті. Так, наприклад, центральна площа міста з фонтаном, де на кільці сходяться 6 вулиць, називається KN 1 Roundabout:

KN 4 Avenue - одна з самих симпатичних вулиць центральної частини міста:

Офісні центри на KN 3 Rd:

Східна частина міста:

В східній частини Кігалі в бік міжнародного аеропорту розташований ще один столичний діловий район.

Тут є охайна площа з фонтаном, на як знаходиться готель Radisson:

Торговий центр "Kigali Heights":

Конференц-центр (Kigali Convention Centre) - сучасний і дуже імпозантна будівля:

Із заходом сонця Kigali Convention Centre стає справжньої прикрасою столиці:

Приклад оформлення тротуарів в Кігалі. І так майже по всьому місту. На вулицях - ідеальна чистота. Всі дороги в місті також ідеальні. Африка...

По ночах  в Кігалі підсвічуються краї проїжджих частин:

Руандійки:

Місце, яке треба обов'язково відвідати в Кігалі - Музей геноциду. Руанда, як і Україна, пережила геноцид. Народність хуту після пропагандистської кампанії почала масово знищувати тутсі у 1994 році. За офіційною інформацією уряду Руанди, кількість загиблих склала 937 тисяч осіб. Міжнародна спільнота тривалий час заплющувала очі на ці жахіття. Втім нація після трагедії змогла об’єднатися й за 20 років стала однією з найзаможніших країн континенту.

На жаль, в музеї не можна фотографувати. Але від музею відкривається гарний вид на центральну частину міста:

Річка між двома пагорбами: у 1994 році вся ця долина була засипана вбитими за допомогою мачете тутсі:

Ще одне історичне місто, пов'язане з трагічними подіями геноциду 1994 році - табір "Кігалі" (Camp Kigali). Це - військова частина, де 7 квітня 1994 року (наступного дня після початку руандійського геноциду) загинули 10 бельгійських солдатів.

Кожна колона символізує розстріляного бельгійського солдата бойовіками хуту:

Картина, що символізує геноциди, в невеликому музеї в будівлі колишнього табору:

Прапори Бельгії і Руанди:

Обідали в кафе Chez Robert, де можна скуштувати національні страви Руанди.

Для вечері був вибраний ефіопський ресторан Habesha. Я давно мріяв скоштувати ефіопську кухню. Це був найсмачніша вечеря за весь час африканської подорожі!

Інтер'єр ефіопського ресторану:

Ночували в дешевій нічліжці Smart Inn Hotel. Скромно, але все необхідне для життя є. Кожне ліжко в африканських готелях обов'язково обладнано антимоскитною сіткою.

Французький сніданок біля Міжнародного аеропорту Кігалі:

З ранку змушені були покинути Руанду, щоб через декілька днів повернутися знову.

В наступній частині ми познайомимся з Ньямірамбо - мусульманським районом та нетрями Кігалі.

Попередня стаття
Захід сонця над озером Ківу
Наступна стаття
Кратер Нгоронгоро

Коментарі

А яка причина інвест. буму у країні?

Об'єднання нації, конструктивна диктатура і порядок