Кежмарок

Кежмарок - одне з небагатьох словацьких міст, де добре збережений ансамбль середньовічної міської забудови. В місті є повноцінний ренесансний замок, барокова-класицистична ратуша, унікальний протестантських дерев'яний костел, декілька досить оригінальних храмів, а також багато архаїчних кам'яниць - свідоцтв середньовічного міста, яке колись давно мало статус королівського. У 1950 році Кежмарок був оголошений архітектурним заповідником.

Кежмарок лежить у підніжжя Високих Татр на шляху від Попраду до Старої Любовні. Місто вперше згадується У 1251 році у листі короля Бели IV як «Кесмаркт». Тоді він був об'єднанням трьох близьких поселень - слов'янських рибалок, німецьких шахтарів і королівських прикордонних вартових. Міські права Кежмарок отримує у 1269 році, а у 1380 році стає вільним королівським містом.

Місто зустрічає залізничним вокзалом 1914 року у стилі модерн:

Чи не головна пам'ятка Кежмарка, внесена до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - протестантський артикулярний дерев'яний костел найсвятішої Трійці 1717 р. Проблема і тому, що сам дерев'яний костел поміщений в кам'яний саркофаг.

Його прилаштували в 1717 році до більше ранньої кам'яної сакральної будівлі 1593 роки, яке в наші дні є ризницею. При будові цієї унікальної дерев'яної будівлі з тиса і червоної ялини не було використано жодного шматка металу. Барочний інтер'єр церкви теж виконаний з дерева. Особливо цінним з художньої точки зору є церковний орган з дерев'яними трубами.

В середину варто потрапити, але фотографувати суворо заборонено.

Поруч зі старим костелом знаходиться новий протестантський костел з 1879 - 1892 рр. у маурському стилі, також пам'ятка культури національного значення:

Йдемо до бік центральної площі. По дорозі - багато яскравих будинків епохи модерну і еклектики:

На головній площі міста, що новить назву Нової, розташована будівля ратуші в стилі класицизму, збудована у 1461 р., і перебудована в 1799 р.:

Під час перебудови їй добудували барокове завершення:

На Новій площі багато різноманітних цікавих кам'яниць:

Людей на вулицях, у т. ч. і на головній площі - ні душі. Це - особливість Словаччини:

Неподалік від Нової площі всередині міської забудови розташований пізньоготичний римо-католицький костел св. Хреста 1444-1498 рр., який ще називають «базилікою мінор»:

Дзвіниця схожа на ту, що ми вже бачили в Стражках:

Від ратуші до замку веде вулиця Гродська:

Забудова вулиці Гродської просто шедевральна!

Кежмарок - справжнє середньовіччя!

Кежмарский замок уперше згадується в 1447 році, коли тут знаходився гарнізон Яна Іскри. У 1465 році Імріх Запольський на місці старого замку почав будувати новий пізньоготичний замок. був обнесений подвійною стіною і оточений глибоким ровом з водою і служив резиденцією місцевої знаті.

PA194602

У 1575 замок був перебудований в ренесансному стилі. У XVII столітті замок знову перебудовували італійські архітектори.

Історія зберігає багато загадкових і часом трагічних історій, пов'язаних з цим похмурим замком. Так, згідно з легендою в одній з кам'яних веж цілих шість років знаходилась замурована польська принцеса Беата Ласка.

Герб власників замку:

На території замку:

Бастіон:

Прощавай, Кежмарок, прощавай Словаччина!

Коментарі

Круте місто. Стара забудова і її стан дуже сподобалися.
Як я Вас розумію! :)