Каунас: прогулянка містом

Наступна стаття
Панорами Каунаса

Каунас (Ковно) приємно здивував. Хто з них кращий - Каунас чи Вільнюс - сказати важко. Вони просто різні. Сьогодні прибіжимося вуличками Каунаса, а в наступних частинах докладніше познайомимося з визначними пам'ятками міста.

 

Автостанція, куди прибувають автобуси з Вільнюса, знаходиться на східній околиці середміста. До історичного центру звідти веде головна вудиця Каунаса - Вільнюська:

 

По дорозі зустрінемо гарний храм у візантийському стилі - собор св. Архіангела Михаїла. Як не дивно, незважаючи на стиль, храм належить римо-католикам. Був збудований у 1895 році за проектом інженера-підполковника К.Лимаренка:

 

Продовжимо пригулянку вул. Вільнюською:

 

У сквері знаходиться Президентський палац:

 

Одна з церков на Вільнюській вулиці:

 

Підходимо ближче до Ратушної площі:

 

Дуже старі будинки на початку вулиці Вільнюської:

 

Вулиця Вільнюська приведе на Ратушну площу, де знаходиться міська ратуша, катедральний костел свв. Петра і Павла, костела єзуїтського кляштора та старовинні кам'яниці. Ратуші та Ратушній площі присвячено окрему сторінку.

Міська ратуша:

 

Катедра свв. Петра і Павла:

 

Костел Єзуїтського кляштора:

До Ратушної площі також примикає кляштор тринітаріїв з костелом св. Трійці:

 

На захід від Ратушної площі можна знайти Каунаський замок Тевтонського ордену, від якого збереглося (точніше, відновлено) одну башту та стіни.

Замку присвячено окрему сторінку.

 

Поруч із замком знаходиться бернардинський монастир св. Георгія:

 

На південь від Ринкової площі находиться будинок Перкуна - одно з найбільш оригінальних і древніх готичних світських будівель, що знаходиться в Старому місті. Спочатку був побудований ганзейскими купцями, був їх конторою з 1440 по 1532 роки, а в XVI столітті був проданий єзуїтам, які відкрили тут каплицю к 1643 році:

 

Поруч з мостом стоїть готична церква Вітовта - один з найстаріших храмів Литви і найстаріший в Каунасі (близько 1400 р.):

Поруч на березі Няриса - євангельська церква:

 

Пілони мосту через Нярис. Литва все же не може до кінця позбавитися вимволів совєцької окупації:

 

Перейшовши Нярис та піднявшись на пагорб, можна насолодитися неповторною панорамою Каунаса:

Наступна стаття
Панорами Каунаса