Невелике місто Карс на Південному Кавказі дивує історичними пригодами. Перебування у складі різних держав залишило слід в архітектурі Карсу. Майже усі цікавинки міста столітті поруч: потужна фортеця Карс, колишня вірменська катедра, головна мечеть, арковий міст зі старими хамамами на березі річки.
Все це оточують квартали, де поруч із забудовою останніх років Османської імперії стоять еклектичні будівлі у російському стилі.
Так, перед Першої світовою Карс і навколишні території перебували у складі російської імперії. Московити залишили свій слід у історії міста - збудували церкву Олександра Невського у своєму традиційному стилі з кокошниками. Як тільки у 1923 році Карс знову став турецьким, турки не розгубилися та добудували до церкви 2 мінарети. Церква стала мечеттю.
Така ж доля чекала і давній вірменський собор 10 століття. Цікаво, що до Першої світової третю за чисельністю спільноту Карсу складали українці - 9%. Перші були вірмени та росіяни. Турків не було навіть у п'ятірці.
Головна пам'ятка Карсу - церква святих Апостолів. Вона була збудована у 10 столітті за царя Абаса І і виконувала роль вірменської катедри.
У 1579 році церква була перетворена на мечеть, яка отримала назву Кюмбет-Джамі ("купольна мечеть").
Після входження Карсу до складу росії мечеть перетворили на православну церкву.
Барельєф на фасаді:
За вірменським собором на пагорбі знаходиться фортеця. Її стіни з'явилися у період династії Баргратуні у 10 столітті. Але свій сьогоднішній вигляд вона отримала у 13 столітті за династії Закаридів.
Головна мечеть на плозі біля фортеці та вірменської катедри:
На цій де площі знаходиться давній фонтан:
Через місто протікає однойменна річка Карс:
Через річку у 1725 році прокладено кам'яний міст:
Поруч з мостом - три старі лазні:
Центральна вулиця Карса:
Будинки на центральній вулиці, збудовані у російський період:
Дворики Карса:
Карська фортеця вночі:
Поруч з Карсом знаходиться давня вірменська столиця Ані.
Сподобався пост? Поділись з друзями!