Кампала: мечеть Каддафі та панорами міста

Попередня стаття
Кампала - столиця Уганди
Наступна стаття
Кампала: королівство Буганда

Убієнний Муамар Каддафі - не надто популярний персонаж в цивілізованому світі. Проте для мусульман Уганди колишній лівійський лідер - чи не друга фігура після пророка Мухаммада. Саме на його гроші в столиці Уганди Кампалі було споруджено найбільшу в Африці мечеть. Каддафі був великим другом угандійського диктатора-тирана Іді Аміна. Він виділив Уганді велику суму коштів, на які мечеть була побудована. Зводили мечеть 30 років - з 1978 по 2008 рік. На сьогодні мечеть Каддафі - одна з головних цікавинок столиці. Мінарет мечеті - головний оглядовий майданчик Кампали. З його вершини повністю видно столицю і околиці.

Мечеть було відкрито 19 березня 2008 року. Коли лідер Лівії відкривав мечеть, великий натовп прочан скандувала «Хай живе Каддафі!». Мечеть здатна вмістити 15 000 віруючих. Ряд інших африканських лідерів також взяли участь в церемонії відкриття, в тому числі президенти Сомалі, Занзибару і Джибуті.

Храм являє собою величну будівлю з величезним блискучим куполом і високим мінаретом, видимим практично з будь-якого куточка міста. Мечеть має два головних входи і 12 невеликих дверей, причому перед одними з основних воріт можна побачити арабські написи з ім'ям Аллаха і уривками з різних глав Корану.

Підлога вкрита розкішними іранськими килимами, а величезна триметрова люстра вагою більше двох тонн відсвічує яскравими відблисками 350 енергозберігаючих ламп.

Склепіння мечеті не такі приголомшливі, як в Ірані, але все одно вражають. Інтер'єр мечеті Каддафі поєднує в собі риси арабської, африканської та європейської архітектури.

Купол мечеті:

На мінарет мечеті Каддафі можна піднятися. Для цього треба купити екскурсію при вході на територію мечеті. Вам дадуть гіда, який покаже все цікаве,що ж в мечеті, розкаже її історію та проводить на вершину мінарету. В якості гіда в нас була симпатична дівчинка-мусульманка Фатіма, яка до того ж дуже красиво заспівала для нас сури з Корану.

Сходи на мінарет:

Вид на мечеть з мінарету:

З мінарету мечеті Каддафі видно всю столицю. Звідси Кампала виглядає доволі привабливо.

Але і звідси можна побачити, що Кампала - це такий собі мурашник з нескінченими корками та типовим африканським трешом.

Будівля за мечеттю - старий англійський форт:

Вид на пагорб з англіканським катедральним собором св. Павла:

Вид на пагорб Рубага з катедрою Пресв. Діви Марії:

Вид на пагорб Менго з палацом королів Буганди:

Дворик в центрі Кампали:

Попередня стаття
Кампала - столиця Уганди
Наступна стаття
Кампала: королівство Буганда